Uchrońmy podatek liniowy! Podpisz petycję!

Petycja
Biznes Bez Granic

Petycja

Proponowana reforma podnosi obciążenia przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym prawie o 50%, z obecnych 19% do 28%, bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku (30 tysięcy złotych).

Wprowadzony niemal dwie dekady temu 19% podatek liniowy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą był jedną z najważniejszych proprzedsiębiorczych zmian po upadku komunizmu w 1989 roku. Jego wprowadzenie pomogło Polsce wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju ekonomicznego. Przejrzystość i prostota tego podatku zachęcała bowiem do zakładania własnych firm, budowania dobrobytu i wzmacniania polskiej gospodarki.

Popieramy stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców – plany rządu dot. zmian w podatku liniowym w ramach Polskiego Ładu są nieuzasadnione.

Nie pozwólmy, by Polski Ład zabił sektor MŚP!

Zwracamy się z apelem o podpisanie petycji popierającej postulat pozostawienia podatku liniowego w dotychczasowej postaci.

http://petycja.szef.co/formularze/podatek-liniowy

Liczy się każdy głos! Twoje poparcie to obrona prowadzenia własnej działalności gospodarczej!

 

Członkowie WIG komentują

Małgorzata Macias, Grupa Arboretum

Gdybym mogła być słyszalnym głosem to w pełnym szacunku i z prośbą o zrozumienie chciałabym uświadomić wszystkim , niezależnie od opcji politycznej , posłom obecnej kadencji, od których głosów zależą losy i przyszłość rodzimego, polskiego biznesu, że :

Przedsiębiorczość to kreatywność, inicjatywa, motywacja i często też determinacja w działaniu, bo wymaga ciągłego poszukiwania i ciągłego doskonalenia oraz samodzielnego pokonywania napotykanych trudności. To również wzięcie w swoje własne ręce odpowiedzialności za swój własny zawodowy los z ryzykiem porażki lub niepowodzeń, oraz w wielu wypadkach poręczenia za ryzyko całym swoim majątkiem osobistym. To również gotowość, ale i odwaga do ponoszenia ryzyka. Jeśli taka przedsiębiorcza osoba prowadzi firmę i zatrudnia pracowników – oznacza to wzięcie odpowiedzialności za tych wszystkich, którym ona daje zatrudnienie.

Dlatego osoby przedsiębiorcze, a co za tym idzie stworzone przez nich firmy – rodzimy, polski mały i średni biznes powinno się chronić i szanować, bo stanowi on poręcz i wehikuł do rozwoju całego polskiego społeczeństwa. W powinności i interesie państwa polskiego zatem powinno być to, aby stworzyć im godne warunki w obrocie gospodarczym, nie zaś ciągły, niekończący się niepokój, niepewność i podwyższony stan gotowości w trosce o jutro, w dodatku w tak trudnej i wymagającej rzeczywistości, jaką mamy od wielu miesięcy.

Przy czym warto podkreślić, że dotkliwe, związane z Nowym Ładem zmiany nie dotkną tylko i wyłącznie samych przedsiębiorców. Nie można bowiem, zapominać, że polski przedsiębiorca jest pracodawcą dla wielu polskich rodzin, których dobrostan i stabilizacja zależy w dużej mierze od kondycji firmy, w której pracują. W rezultacie więc zmiana dotknie polskie rodziny, które dla tych przedsiębiorców pracują. Negatywne skutki odczują również właściciele firm rodzinnych, gdzie rodzinne biznesy stanowią jedyne źródło dochodu dla wszystkich członków rodziny. Ucierpi także drobna przedsiębiorczość i inicjatywy osobiste oraz lokalne .

A więc w rezultacie wszyscy.

Czy, aby na pewno o to chodzi w tej dobrej zmianie na lepsze?

 

Robert Mikulski, Brillaw Kancelaria Radców Prawnych

Powiada się, że papier jest cierpliwy i zniesie wszystko – w przeciwieństwie do społeczeństwa, do którego jest kierowane na nim przesłanie. Wygląda na to, że nowy polski ład jest kreowany z założeniem, że ktoś kto go tworzy wie lepiej i ma przekonanie, że się na tym jeszcze zna.

Samo posiadanie przekonania o racji, czasem kompletnie nie koresponduje z rzeczywistością i tym razem najwyraźniej uciekło z horyzontów rządzącym to, że przysłowiowe „przyduszenie” biznesu może się bardzo szybko objawić zniechęceniem do jego prowadzenia. Może to świadomy zabieg, a może nie zrozumienie społecznych zależności, ale za chwile będziemy organizować środki pomocowe dla wsparcia tych którzy chcą prowadzić biznes – po to aby ich zachęcić do tego.

Może warto zastanowić się na tym ile niedobrego przyniesie społecznie nowy polski ład.

 


BBA Transport System

Komentarze do “Uchrońmy podatek liniowy! Podpisz petycję!”

 1. Aktualne propozycje „polskiego ładu” i decyzje covidowe, przypominają działania bolszewików wiek temu, a podobno mamy w ekipie rządzących „historyków”.
  Do tego dochodzi grupa „matematyków” , dla których dwa + dwa = 5.

  1. Z określenia „wy” zakładam, że działalności gospodarczej to Pan „Sędzia” nie prowadzi. Ja to robię i płacę podatki od 16 lat. W zasadzie od kilku lat dotuję swoją działalnością służbę zdrowia utrzymując wynik finansowy blisko 0 PLN. Pracuję po kosztach. Nowy ład (Polski nie przejdzie mi przez gardło) wymusi na mnie po 16 latach albo konieczność zamknięcia tej działalności albo obciążenie dodatkowymi kosztami kilkunastu szpitali. Nie chcę zarabiać na wspieraniu laboratoriów COVID-owych ale i nie mogę do tego dopłacać. Nie porzucę klientów po tylu latach ale zapewne jak większość przedsiębiorców doliczę ten „ład” do ceny więc panie „Sedzio”, zapłaci Pan za to z własnej kieszeni jak wszyscy Polacy.

 2. To chyba będzie koniec naszego rozwoju gospodarczego.
  Jednemu z panów /celowo małą literą/ należy dodać imię /też małymi/ ilicz.

 3. Sektor MSP powinien być traktowany priorytetowo w pozyskiwaniu środków na inwestycje i szeroko rozumiany rozwój ! Tymczasem Rząd proponuje dla nas dodatkowe podatki !

 4. Rząd już nie wie skąd i jak ma gnębić tych dzięki którym żyją i dają sobie podwyżki.
  Dosyć tej dyktatury i gnębienia ludzi pracujących od rana do wieczora i ryzykujących swoim majątkiem.

 5. Podobno wystarczyło tylko nie kraść………………
  Absurd za absurdem…………
  Obniżamy podatki poprzez ich podnoszenie……………
  Mamy nadwyżkę budżetową……….. a potrzebujemy pieniędzy…………no chyba że koledzy m.in. min Szumowskiego mają większe potrzeby………..
  Mamy inflację 3,5% ………… Co widać po cenach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  KOMUNIZM ,Demagogia i kłamstwo
  PINOKIO miałby kilometrowy Nos
  Jest pytanie ile firm padnie po tych pomysłach…………….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *