Relacje w biznesie. Networking Warszawskiej Izby Gospodarczej

Warszawska Izba Gospodarcza zorganizowała pierwsze po długiej przerwie uroczyste spotkanie networkingowe, które było jednym z elementów projektu Biznes Bez Granic.

Biznes to ludzie, a ludzie to relacje. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne i potrzebne w codziennym życiu są dobre i wartościowe relacje z ludźmi. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kontaktów zawodowych. Spotkania networkingowe sprzyjają tworzeniu trwałych więzi, a w czasie popandemicznym, kiedy wszyscy jesteśmy stęsknieni za kontaktami bezpośrednimi, są szczególnie potrzebne.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Warszawska Izba Gospodarcza zorganizowała pierwsze po długiej przerwie uroczyste spotkanie networkingowe. Wydarzenie było jednym z elementów projektu Biznes Bez Granic, który kojarzy przedsiębiorców na platformie międzynarodowej, jednocześnie łącząc partnerów biznesowych na terenie Polski.

Spotkanie poprowadził inicjator wydarzenia Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej. Międzynarodowy charakter wydarzenia podkreśliła obecność przedstawicieli korpusu dyplomatycznego z Armenii, Azerbejdżanu, Czech, Egiptu, Indonezji, Malezji, Maroko, Palestyny, Mołdawii i Peru.

 

W imieniu dyplomatów głos zabrał minister pełnomocny ambasady Maroko, Mohammed Ahamnich, który zadeklarował wsparcie ambasad w kojarzeniu międzynarodowej współpracy.

Z ramienia przedsiębiorców wypowiedział się Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, podkreślając znaczenie wzajemnego wspierania się zarówno instytucji otoczenia biznesu jak i samych przedsiębiorców.

Gościem honorowym był Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz.

Jak bardzo potrzebne są takie spotkania pokazała wyjątkowa jak na okres wakacyjny frekwencja. W wydarzeniu udział wzięło 130 przedsiębiorców z ponad 100 firm z różnych sektorów. Po części oficjalnej uczestnicy w kuluarach prowadzili rozmowy, wymieniali się doświadczeniami i kontaktami. Spotkanie zakończyło się kolacją, podczas której networking nadal trwał w najlepsze. Miłym akcentem było wręczenie przez prezesa Warszawskiej Izby Gospodarczej Marka Traczyka certyfikatów przynależności do WIG nowym członkom Izby.

 

Gospodarzem spotkania był hotel Arche Krakowska, obiekt znakomicie wpisujący się w charakter wydarzenia dzięki dogodnej lokalizacji i doskonałemu zapleczu konferencyjnemu i gastronomicznemu.

Organizatorzy deklarują, że jeśli tylko sytuacja związana z pandemią pozostanie stabilna, podobne wydarzenia będą się odbywać cyklicznie.

Komentarze do “Relacje w biznesie. Networking Warszawskiej Izby Gospodarczej”

  1. Organizowanie takich spotkań jest wskazane; przynosi to nowe kontakty biznesowe .
    Pandemia nas czasowo wyhamowała łańcuchy współpracy częściowo się pozrywały a takie spotkania dają odnowę współpracy.

    Tylko w innej formie ; czyli z poszanowaniem zaproszonych gości i przedsiębiorców,
    Stoliki i krzesełka.
    Dziękuję za zorganizowanie takiego spotkania na pewno odniesie spodziewane efekty .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *