Inkubator Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej. Urząd Dzielnicy Bemowo wspiera organizację szkoleń dla obywateli Ukrainy

 

Urząd Dzielnicy Bemowo, w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Ukraińsk0-Polskiej, wspiera Warszawską Izbę Gospodarczą w organizacji szkoleń dla obywateli Ukrainy.

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie – w ciągu kilkunastu tygodni Polska przyjęła ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy – Warszawska Izba Gospodarcza uruchomiła Inkubator Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej (IPUP), który wspiera Ukraińców na polskim rynku pracy.

W ramach IPUP uczymy języka polskiego i angielskiego osoby, które przyjechały do Polski w wyniku konfliktu i pragną w naszym kraju spełniać się zawodowo i społecznie.

Nasze działania wspiera Urząd Dzielnicy Bemowo, który – w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej – włączył się w organizacji szkoleń dla obywateli Ukrainy.

Działania IPUP wspiera również Związek Przedsiębiorców i Pracodawców>>

ZaczynaMY! Lekcja angielskiego dla uchodźców z Ukrainy

Czym jest inkubator?

Inkubator Przedsiębiorczości Ukraińskiej to ośrodek analityczny dający informacje na temat możliwości współpracy polsko – ukraińskiej w szerszej perspektywie, zarówno w okresie odbudowy powojennej jak i później.

Za zadania stawia sobie analizę polskiego rynku pracy i wytypowanie branż zainteresowanych dokonywaniem wspólnych przedsięwzięć gospodarczych Ukraina – Polska.

Osobom Ukrainy oferujemy wsparcie w obszarach:

  • założenie działalności gospodarczej;
  • nauka języka polskiego;
  • użyczenie osobowości prawnej;
  • księgowość, doradztwo prawne i podatkowe;
  • dostęp do biura i sali konferencyjnej;
  • szkolenia i indywidualne konsultacje z ekspertami;
  • poszukiwanie zleceń;
  • wsparcie w poszukiwaniu pracy.

W ramach IPUP działa Bank Ofert Pracy WIG – zbieramy oferty pracy dla uchodźców, proste zajęcia nie wymagające biegłej znajomości języka polskiego. Jednocześnie uruchamiamy pomoc prawną i pomagamy w nauce języka.

Od 20 maja prowadzimy również zajęcia nauki języka angielskiego dla uchodźców z Ukrainy. Nauka odbywa się na różnych poziomach zaawansowania, zajęcia są prowadzone przez native speakera.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *