ZaczynaMY! Lekcja angielskiego dla uchodźców z Ukrainy

UAktywniaMY

UAktywniaMY

Za nami pierwsza lekcja języka angielskiego dla ukraińskich uchodźców, przeprowadzona w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej i projektu UAktywniaMY.

Pierwsze zajęcia odbyły się w sali Stowarzyszenia Polska-Wschód, partnera projektu.

Dwie godziny intensywnej nauki, mnóstwo emocji i dobrej energii. Pastor Jim Bowden był mile zaskoczony zaangażowaniem słuchaczy, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu w Polsce. Po raz kolejny okazało się, że ta inicjatywa to nie tylko wsparcie Ukraińców w nauce języka i aktywizacji zawodowej, ale także integracja środowiska i chwile wytchnienia od smutnej uchodźczej codzienności.

Grafik zajęć na najbliższe tygodnie wypełniony, chętnych do nauki przybywa. Szukamy nowych miejsc do prowadzenia lekcji, każde wsparcie mile widziane.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam pomagać!

 

Język to podstawa! O projekcie nauczania języków

20 maja 2022 r., w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca projekt nauczania języka polskiego i angielskiego, dedykowany uchodźcom z Ukrainy.

W ciągu kilkunastu tygodni Polska przyjęła ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy. Nasi sąsiedzi otrzymali wsparcie praktycznie w całej Polsce.

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie Warszawska Izba Gospodarcza uruchomiła Inkubator Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej (IPUP), który wspiera Ukraińców na polskim rynku pracy.

Podstawą jest znajomość języka polskiego, tak niezbędna zarówno w codziennym życiu, jak i w realizowaniu się na rynku pracy.

Dlatego, w ramach IPUP, będziemy uczyć języka polskiego i angielskiego osoby, które przyjechały do Polski w wyniku konfliktu i pragną w naszym kraju spełniać się zawodowo i społecznie.

Społeczność Denison w Teksasie w Ameryce i Waples Memorial United Methodist Church dołączyły do naszej inicjatywy, sponsorując ks. dr. Jima Bowdena jako wolontariusza w nauczaniu języka angielskiego.

W uroczystości uczestniczyło blisko 400 osób, w tym organizatorzy, media i kursanci.

Zapraszamy na relację z wydarzenia.

 

 

Informacje dotyczące szczegółów nauki języka


Silk Road Poland

Komentarze do “ZaczynaMY! Lekcja angielskiego dla uchodźców z Ukrainy”

  1. Dlaczego Ukraińcy mieszkający w Polsce mają uczyć się angielskiego ? Czy jesteśmy krajem anglojęzycznym ?

  2. Jestem Polakiem i przedsiębiorcą działającym w naszym kraju od 30 lat. Nikt nigdy nie zaproponował mi nauki angielskiego za free. Może w pierwszej kolejności należałoby zadbać o naszych obywateli? (pytanie retoryczne)
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *