Ji Nan-Warszawa: linia współpracy

Delegacja z Urzędu Miasta Ji Nan

Delegacja z Urzędu Miasta Ji Nan

W Warszawskiej Izbie Gospodarczej gościliśmy delegację z Urzędu Miasta Ji Nan, stolicy prowincji Shan Dong. Chińscy goście są zainteresowani biznesem z partnerami w Polsce.

Władze Ji Nan reprezentowali: pani Cui Zehua, wicegubernator prowincji, Ha Jiaghua, dyrektor generalny departamentu współpracy gospodarczej oraz Rain Shaw, główny inżynier departamentu promocji. Goście z Chin są bardzo zainteresowania inwestycjami w Polsce, sytuacją zakładach przemysłowych. Szukają partnerów do działań na rynku nieruchomości.

Spośród działań Warszawskiej Izby Gospodarczej, które przedstawił prezes WIG Marek Traczyk, szczególnie szczególne zainteresowanie wywołały nasze doświadczenie i sukcesy w organizacji targów China Homelife Show.

Tradycje i nowoczesność

Ji Nan to stolica prowincji Shan Dong. Terytorium prawie 8 mln km kwadratowych, zamieszkuje około 6,8 mln mieszkańców. Ji Nan było jednym centrów chińskiej cywilizacji. W czasach nowożytnych gospodarka l i handel rozwinęły się wraz z budową kolei łączącej Tian Jing i Shang Hai.
Obecnie Ji Nan jest trzecim ośrodkiem przemysłowym w prowincji Shan Dong. W 2017 r. PKB Ji Nan wyniosło 7,3 mld juanów, a tempo rozwoju wynosi 10,27%.

Ostatnio Ji Nan koncentruje się na rozwijaniu technologii informatycznych, narzędzi transportowych, sprzętu gospodarstwa domowego i produktów inżynierii biologicznej.

Ji Nan jest centrum handlowym numer dziewięć w Chinach. Instytucje finansowe są dobrze wyposażone i dobrze zarządzane. W mieście działa osiemnaście uniwersytetów i innych uczelni.


Silk Road Poland

Komentarze do “Ji Nan-Warszawa: linia współpracy”

  1. Witam,
    Jestem zainteresowany współpracą w zakresie inwestycji i nieruchomości. Byłem w Jinan City, kupiłem maszynę i zadatkowałem 4 inne. Proszę o kontakt z właściwymi osobami.
    Pozdrawiam
    Bronislaw Skrobisz
    Atlas B.S.
    mobile/wechat/whatsapp: +48 506422140

  2. To dobra informacja. Tzeba jednak powiedzieć, że po zniknięciu socjalizmu jako struktury gospodarczej i politycznej . Fabryki zostały rozebranie i przemysłu w Polsce brak a z tym zwiazane jest posiadanie pieniędzy. W Polsce pieniedzy nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *