Debata podsumowująca rządy Prawa i Sprawiedliwości

Konferencja
Konferencja
Fot. Unsplash

Za nami dwie kadencje rządów Prawa i Sprawiedliwości. To doskonały czas, by podsumować osiem lat zarządzania gospodarką krajową i zagraniczną.

Ważne, by nowy rząd usłyszał od przedsiębiorców opinie, które będą wskazówką, a być może przestrogą przed powielaniem błędów w zarządzaniu polską gospodarką i ustawodawstwem w tym zakresie.

Na przestrzeni mijających ośmiu lat rządów PiS wiele się wydarzyło w kraju i na świecie. Dysponując większością parlamentarną można było w tym okresie wiele zdziałać.

Ustępujący rząd zreformował zagraniczną promocję gospodarczą, wprowadzono długą listę nowych praw dla przedsiębiorców.

Razem z przedsiębiorcami i samorządem gospodarczym chcemy podsumować ten czas niezakłóconych rządów w sektorze gospodarki, w sektorze przedsiębiorczości.

Zadajmy zatem pytania i prosimy o Waszą opinię:

 • Co udało się dokonać rządowi PiS przez osiem lat, kiedy był u władzy?
 • Jaki stan w gospodarki zastał rząd PiS, a jaki zostawia?
 • Jakie są problemy do rozwiązania w gospodarce krajowej, zagranicznej?
 • Czy działania zagranicznych ośrodków promocji gospodarczej PAIH spełniły oczekiwania przedsiębiorców, eksporterów?
 • Czy inicjatywy ustawodawcze, za które są odpowiedzialne ministerstwa były realizowane, jeśli tak – to jakie?

Zachęcamy przedsiębiorców do zabrania głosu w debacie – opinie można dodawać w komentarzach pod tekstem.

Rozumiemy, że nie wszyscy chcą się wypowiadać publicznie. Można dodać swoją opinię pod przybranym imieniem. Gwarantujemy pełną anonimowość, według obowiązującego prawa.


Silk Road Poland

Komentarze do “Debata podsumowująca rządy Prawa i Sprawiedliwości”

 1. cytuje za GW: Dobra zmiana” zaczęła się od Janowa…. Stadnina z ponad 200-letnią historią stała się symbolem niszczenia instytucji, partyjnego nepotyzmu i zawłaszczania państwa ustępującej władzy. I tak na każdym szczeblu i dziedzinie gospodarki!

 2. Te rządy w ciągu ośmiu lat reformowały kraj prowadząc do centralistycznego zarządzania. Władza na każdym poziomie była w siedzibie PiS-u. To był zamach na demokrację!
  Trzeba oddać kompetencje przejęte przez reżimowy rząd ponownie do regionów, do władzy terytorialnej!

 3. Trzeba zrobić ontologiczną i przedmiotową analizę głoszonych tez:
  Bronisław Wildstein: to „zorganizowana kampania nienawiści”.

  Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w TVP Info: „Wejście na taki poziom, który myślę, że w żadnym cywilizowanym kraju, żadnej demokracji, nie jest znany. A na to jest przyzwolenie, bo niektórzy politycy przyzwalają na to, wręcz zachęcają do takiego zachowania.”

 4. PiS dokręcał śrubę podatkową, dla przedsiębiorców niepewność związana z nieprzewidywalną polityką gospodarczą rządu powodowała ucieczki kapitału, brak inwestycji.

 5. Beneficjentami wstrzymania projektu CPK będą Niemcy – przekazał w czwartek w mediach społecznościowych prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kazimierczak. Dodał, że nasi sąsiedzi zrobią bardzo dużo, żeby port nie powstał.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/669190-nasz-wywiad-ekspert-polska-bardzo-zyska-na-cpk
  Jedynym beneficjentem wstrzymania (tak, wstrzymania, bo wcześniej czy później zostanie zbudowany) projektu CPK będą Niemcy. I nie chodzi o ruch pasażerski tylko o cargo – czyli grube miliardy z opłat i ceł i nasi sąsiedzi zrobią bardzo dużo, żeby port nie powstał— przekazał na platformie X (dawniej Twitter) Kazimierczak.

  Przypomniał, że ponad 60 proc. lotniczego cargo do Polski jest clone w Niemczech.

  Centralny Port Komunikacyjny to planowany między Warszawą i Łodzią węzeł przesiadkowy, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu 37 km na zachód od Warszawy, na ok. 3 tys. ha ma być wybudowany port lotniczy. Pierwszy etap lotniska, czyli dwie równoległe drogi startowe i infrastruktura do obsługi 40 mln pasażerów, mają zostać uruchomione w 2028 r. Plan Generalny CPK zakłada, że następnie port będzie rozbudowywany w sposób modułowy.

  Spółka CPK jest w 100-proc. własnością Skarbu Państwa.

  Polonia i Polacy z Zagranicy dziwia sie dyskusji. CPK to Polska Racja Stanu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *