Zmiany w rządzie. Oto nowi ministrowie Morawieckiego

Fot. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki oraz nowo powołani członkowie Rady Ministrów.
Fot. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki oraz nowo powołani członkowie Rady Ministrów.
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki oraz nowo powołani członkowie Rady Ministrów. Fot. gov.pl

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu. Zmian ministrów dotyczyła kilku resortów: rolnictwa, sportu, rozwoju i klimatu.

Z resortu rolnictwa odszedł Grzegorz Puda. Zastąpił go Henryk Kowalczyk, który została także wicepremierem. Puda jednak nie żegna się z rządem – pokieruje resortem funduszy i polityki regionalnej, na którego czele do tej pory stała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Poseł Kamil Bortniczuk został ministrem sportu. Resort ten został na powrót wyodrębniony z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu objęła Anna Moskwa.

Kamil Bortniczuk otrzymał resort sportu i turystyki. Do tej pory turystyka podlegała pod Ministerstwo Rozwoju i Technologii i była nadzorowana przez wiceszefa resortu Andrzeja Guta-Mostowego.

Nastąpiła też zmiana na stanowisku, które dotąd piastował sam premier – czyli ministra rozwoju i technologii. Został nim Piotr Nowak.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.