Zaproszenie na II Konferencję Naukową „Podatki – ubezpieczenia – przedsiębiorczość” – 9-11 października 2023, Biała Podlaska

Konferencja
Konferencja
Fot. Unsplash

Rzecznik MŚP, Rektor Akademia Bialskiej im. Jana Pawła II oraz Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych zapraszają na kolejną edycję konferencji „Podatki – ubezpieczenia – przedsiębiorczość”.

II Konferencja Naukowa “Podatki – ubezpieczenia – przedsiębiorczość” odbędzie się w dniach 9-11 października 2023 r. w Białej Podlaskiej.

Spory o definicję budowli zdominowały w ostatnim czasie orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego na gruncie podatku od nieruchomości. Swoistym epilogiem tych sporów jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 4 lipca 2023 roku (SK 14/21), w którym Trybunał uznał, że definicja budowli z ustawy o podatkach i opłatach lokalnych jest niezgodna z Konstytucją i straci moc za 18 miesięcy. Zapraszamy w związku z tym do dyskusji nad nowym kształtem przedmiotowego pojęcia z udziałem trzech wybitnych specjalistów z zakresu podatków.

Dodatkowo z dniem 1 lipca 2023 roku  przywrócony został obowiązek raportowania schematów podatkowych. Oznacza to, że wszystkie schematy podatkowe MDR wdrożone od marca 2020 r. będą musiały zostać zaraportowane do Ministerstwa Finansów . Co to oznacza w praktyce i jak dopełnić przedmiotowego obowiązku wskaże trójka specjalistów: przedstawiciel Ministerstwa Finansów, profesor prawa podatkowego oraz doradca podatkowy.

Konferencja w Akademii Bialskiej to nie tylko podatki, ale także problematyka jednolitej daniny – która wraca niczym bumerang w dyskusji nad kształtem zasad poboru składki zdrowotnej oraz podatku dochodowego – oraz ciągle żywy temat tzw. emerytury obywatelskiej.  Będzie to przedmiot pierwszego dnia konferencji, w ramach którego przedstawiciele nauki i praktycy będą dyskutowali nad możliwym kształtem przyszłych rozwiązań w tym zakresie.

Konferencja, tak jak poprzednio, skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców zajmujących się zawodowo tematyką prawa podatkowego oraz prawa ubezpieczeń społecznych, a więc doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów i księgowych oraz wszystkich zainteresowanych.

Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się pod poniższym linkiem do 29 września 2023 r. Pod wskazanym adresem znajdują się wszystkie szczegółowe informacje wraz z agendą konferencji: https://rzecznikmsp.gov.pl/ii-konferencja-naukowa-podatki-ubezpieczenia-przedsiebiorczosc-9-11-pazdziernik-2023-r-biala-podlaska/

Dla chętnych w Hotelu Zamek Janów Podlaski zarezerwowana jest pula pokoi na hasło „Rzecznik MŚP”: Hotel Zamek Janów Podlaski, ul. Zamkowa 1, 21-505 Janów Podlaski, tel. +48 83 379 08 50 (https://www.zamekjanowpodlaski.pl/).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu i noclegów (także wówczas, gdy korzysta z puli zarezerwowanej przez Biuro Rzecznika MŚP).

Zapraszam serdecznie do udziału!


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *