Trzy duże centra handlowe w Warszawie do wyburzenia? Właściciel zaprzecza

Torby papierowe na zakupy
Torby papierowe na zakupy
Fot. Unsplash

Dzisiaj w mediach pojawiły się informacje, że w Warszawie zostaną wyburzone trzy duże centra handlowe. Właściciel, Grupa Atrium, w oświadczeniu przesłanym Warszawskiej Izbie Gospodarczej zdementował te doniesienia. 

Źródłem doniesień o wyburzeniu Atrium Reduty przy Al. Jerozolimskich, King Crossa przy Jubilerskiej oraz Atrium Targówek przy Głębockiej był artykuł w „Gazecie Wyborczej”. Jak donosiła gazeta, inwestor miał na terenie wyburzonych centach handlowych postawić nowe obiekty, w których znalazłyby się mieszkania na wynajem, z handlem i usługami na niższych kondygnacjach, z hotelami i biurami od strony tras komunikacyjnych.

W oświadczeniu, przesłanym Warszawskiej Izbie Gospodarczej, Grupa Atrium zaprzeczyła informacjom o wyburzeniach. Podkreślono, że „celem Atrium jest transformacja obiektów handlowych w kierunku wielofunkcyjnych centrów dzielnicowych poprzez dodanie do istniejących galerii nowych funkcji mieszkalnych, biurowych czy rozrywkowych”.

Atrium podkreśla, że działania Grupy związane z przebudową obiektów mają na celu służyć lokalnym społecznościom. „Współczesne miasta tworzą nowoczesne lokalne społeczności, w których większość usług jest dostępna na wyciągniecie ręki. Tworzą także ekologiczne ekosystemy, w których większość miejskich funkcji dostępna jest w promieniu 15 minut. Pozwala to mieszkańcom czerpać najlepsze korzyści z życia w lokalnej społeczności, jak i wielkiej metropolii. Aby osiągnąć ten długoterminowy cel, rozpoczęliśmy jakiś czas temu prace wewnątrz Atrium nad rozwojem naszych nieruchomości poprzez dodanie do nich w przyszłości dodatkowych funkcji takich jak biura czy mieszkania, tak aby stały się one wielofunkcyjnymi nowoczesnymi lokalnymi centrami.” – napisano w oświadczeniu.

Grupa Atrium przypomina, że przeprowadziła niedawno inwestycje w Atrium Targówek, które przeszło gruntowny remont oraz w Atrium Reduta, która najpierw zaoferowała mieszkańcom Ochoty nowoczesne kino, a teraz powiększa się o nową strefę gastronomiczną oraz rozrywkową dla najmłodszych.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *