Tak świętowaliśmy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Kilkaset osób odśpiewało wspólnie Mazurka Dąbrowskiego

Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego
Biznes Bez Granic

Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

Z inicjatywy Warszawskiej Izby Gospodarczej po raz pierwszy doszło do wirtualnego połączenia się Polek i Polaków rozsianych po całym świecie, którzy 2 maja razem odśpiewali nasz hymn państwowy.

Naprawdę byliśmy tego dnia jedną, wielką rodziną! Podczas wyjątkowego wydarzenia ponad 300 osób z około 30 krajów i terytoriów z całego świata świętowało razem Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Za pomocą komunikatora AVAYA połączyliśmy się online, aby wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Ubrani w tradycyjne stroje, w towarzystwie rodzin, powiewając polskimi flagami intonowaliśmy razem: „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy.” Tego nam było trzeba – powiewu optymizmu i nadziei w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

Marek Traczyk – prezes zarządu Warszawskiej Izby Gospodarczej, inicjator wspólnego śpiewania podziękował za przesłane po spotkaniu propozycje. „ Jesteście bardzo pomysłowi. To bardzo cieszy, to buduje więź! Czekamy na Wasze dalsze opinie i sugestie, które pomogą wypracować najlepszą formę stałej łączności” powiedział na zakończenie spotkania.

Jedno wirtualne spotkanie, a jak wiele dało radości, ile powstało dobrej energii! Planujemy realizować tego typu wydarzenia regularnie.

Przekazujemy podziękowania dla organizacji polonijnych na całym świecie, które dołączyły do inicjatywy i włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia. W sposób szczególny dziękujemy:

  • Teresie Sygnarek, Prezes Światowego Stowarzyszenia Mediów Polonijnych
  • Teresie Berezowskiej z Rady Polonii Świata w Kanadzie
  • dr Krystynie Krzekotowskiej ze Światowego Kongresu Polaków
  • Związkowi Polaków we Włoszech
  • Związkowi Polaków na Ukrainie, w Kazachstanie, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Francji i Wielkiej Brytanii

Dziękujemy również firmie AVAYA, członkowi Warszawskiej Izby Gospodarczej, za nadzorowanie połączenia. Przedstawiciele firmy z kilku krajów czuwali nad prawidłowym przebiegiem transmisji. Specjalnie dla WIG została aktywowana możliwość jednoczesnego połączenia do 1000 osób. Tyle nas będzie następnym razem!


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *