Rząd dopłaci miliardy złotych do naszych rachunków za prąd?

Żarówka
Biznes Bez Granic
Żarówka
Fot. Unsplash

Kryzys energetyczny w Europie skłonił polski rząd do zwiększenia planowanego pierwotnie budżetu na wsparcie dla najuboższych odbiorców prądu.

Budżet na wsparcie dla najuboższych odbiorców prądu może być  „liczony w miliardach, choć ma być mniejszy niż w przypadku zamrożenia cen prądu w 2019 r., co kosztowało budżet ok. 5 mld zł” – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gazeta przewiduje, że z  nowych rozwiązań miałoby prawo skorzystać „poniżej 10 proc.” klientów, zamiast zapowiadanych wcześniej 6 proc.

Dziennik podkreśla, że spółki energetyczne już zapowiedziały, że złożą wnioski taryfowe zakładające ok. 20-procentowy wzrost rachunków dla indywidualnych odbiorców prądu. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Tymczasem na rynkach europejskich biją też hurtowe ceny gazu. Dlatego możliwe są dalsze zmiany w projekcie resortu klimatu – pierwotnie miał on dotyczyć tylko odbiorów energii elektrycznej, ale z informacji DGP wynika, że niewykluczone jest dodanie odbiorców gazu. Nowe rozwiązania miałyby wejść w życie już od początku roku.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *