KSeF – Rzecznik MŚP interweniuje u ministra Domańskiego

Mężczyzna w biurze
Mężczyzna w biurze
Fot. Unsplash

Po szerokich konsultacjach z przedsiębiorcami Minister Finansów podjął decyzję o wyznaczeniu nowych terminów wprowadzenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur. Dla podmiotów, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła kwotę 200 mln zł, KSeF będzie obligatoryjny od 1 lutego 2026; dla wszystkich przedsiębiorców obowiązek ten wejdzie w życie od 1 kwietnia 2026.

Do decyzji ministerstwa odniósł się w liście do Andrzeja Domańskiego Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Dziękując Ministrowi za wsłuchanie się w głosy środowisk biznesowych, a także uwzględnienie stanowiska samego Rzecznika, Adam Abramowicz zwrócił uwagę na trudność, jaką sprawi przedsiębiorcom nowa propozycja, a konkretnie termin 1 kwietnia 2026.

„To bowiem ta część roku, kiedy następuje największa kumulacja sprawozdań, zeznań etc. – zwraca uwagę Rzecznik MŚP – Nałożenie się na to wdrożenia KSeF odbije się na jakości pracy biur księgowych i może narazić firmy na dotkliwe straty. Proszę więc o rozważenie przesunięcia wejścia w życie KSeF np. na 1 czerwca. Z pewnością zostanie to docenione przez przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora MŚP” – konkluduje Adam Abramowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *