Jak Warszawa pomaga lokalnym firmom? Włochy

Warszawa
Warszawa
Fot. Unsplash

Warszawska Izba Gospodarcza zapytała władze poszczególnych dzielnic Warszawy, w jaki sposób wspierały przedsiębiorców w ciągu ostatniego, pandemicznego roku.  

Dzielnica Włochy zadeklarowała, że w ciągu ostatniego roku Urząd Dzielnicy Ursynów podjął następujące działania mające na celu wsparcie Przedsiębiorców.

Czterech urzędników z Urzędu Dzielnicy zostało oddelegowanych do  Urzędu Pracy od obsługi wniosków dotyczących udzielania pożyczek mikroprzedsiębiorcom  w ramach tarczy antykryzysowej.

Przedsiębiorcom, którym kończyły się zezwolenia za sprzedaż napojów alkoholowych udzielaliśmy informacji o możliwości ich przedłużenia bez konieczności składania wniosku (na podstawie zapisów tarczy antykryzysowej) a także wydawaliśmy stosowne decyzje oraz potwierdzenia.

Zgodnie z uchwałą Nr XXXV/1020/2020 Miasta Stołecznego Warszawy informowaliśmy przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne  i posiadających zezwolenia na sprzedaż i podawanie alkoholu o możliwości przedłużenia do 31.12. 2020 r. terminu wpłaty III raty za korzystanie z tych zezwoleń. Informowaliśmy przedsiębiorców o wejściu w życie uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy Nr XLIV/1369/2021 w sprawie zezwolenia opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych i w ślad z informowaliśmy o zwrotach 1/3 opłaty oraz o zwolnieniach z płatności II raty tej opłaty.

 


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.