Jak Warszawa pomaga lokalnym firmom? Ursynów

Warszawa
Warszawa
Fot. Unsplash

Warszawska Izba Gospodarcza zapytała władze poszczególnych dzielnic Warszawy, w jaki sposób wspierały przedsiębiorców w ciągu ostatniego, pandemicznego roku.  

Dzielnica Białołęka zadeklarowała, że w ciągu ostatniego roku Urząd Dzielnicy Ursynów podjął następujące działania mające na celu wsparcie Przedsiębiorców:

LOKALNIE – inicjatywy ursynowskie

Kupuj lokalnie – akcja lokalna

Urząd Dzielnicy Ursynów, organizuje i kontynuuje akcję, która ma na celu wsparcie ursynowskich przedsiębiorców. Jak można to zrobić? Kupując u nich prezenty na Święta, ale nie tylko. Wiele lokalnych, mniejszych firm, czy sklepików w czasach pandemii COVID-19 jest zagrożonych bankructwem. Tuż za rogiem każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji można pomóc.

Mapa lokalnej gastronomii w czasach pandemii 

Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców dzielnicy do zamawiania posiłków na wynos i z dostawą w ursynowskich lokalach gastronomicznych. W tym celu udostępniamy mapę takich lokali, którą na bieżąco będziemy aktualizować. Wesprzyjmy lokalnych przedsiębiorców! Tak możemy pomóc im przetrwać ten trudny czas.

#kuppanchryzanteme

Urząd Dzielnicy Ursynów przyłączył się do akcji #kuppanchryzanteme. W ramach jej kontynuacji urząd zakupił od ursynowskich producentów ponad 200 chryzantem.

Akcje miejskie promowane w naszej dzielnicy

Przedsiębiorcy z Ursynowa w okresie pandemii skorzystali z obniżek czynszów. Urząd Dzielnicy udzielił bonifikat podmiotom, które w efekcie wprowadzonych przez rząd restrykcji zawiesiły swoją działalność lub odnotowały spadek obrotów. Średnia kwota obniżki udzielonej przedsiębiorcy wyniosła ponad 6,5 tysiąca złotych.

Wsparcia oferowanego przez m.st. Warszawę, w tym Urząd Dzielnicy Ursynów, ale również innych podmiotów publicznych.

Chcesz pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny? Dołącz do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć”.

Każdy restaurator może stworzyć swoje menu i sklep online – oparty na wspólnej domenie. Już można skorzystać z bogatej oferty kilkunastu lokalnych restauracji. Lokali gastronomicznych na platformie cały czas przybywa.

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, zostali zwolnieni z opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń w roku 2021 (z opłaty II raty zwolnionych zostało 66 przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych (gastronomia) na terenie Dzielnicy Ursynów).

Przedsiębiorcom, którzy wnieśli opłatę jednorazowo w miesiącu styczniu została zwrócona kwota w wysokości 1/3 pobranej opłaty rocznej (prawo do zwrotu miało 61 przedsiębiorców prowadzących placówki gastronomiczne na terenie Dzielnicy Ursynów).

 


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.