III ogólnopolskie obchody DNIA PRZEDSIĘBIORCY – posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP

III Ogólnopolskie obchody Dnia Przedsiębiorcy
III Ogólnopolskie obchody Dnia Przedsiębiorcy
Fot. Artur Radecki

Dwudniowe obchody Dnia Przedsiębiorcy (25 – 26 czerwca 2022r.) zainicjowało XXXII Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.

Podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła posiedzenie przekazano na ręce Pani Minister Olgi Semeniuk – sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Wiceministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, projekt zmian przepisów w zakresie kształcenia zawodowego. Wśród nich znalazły się postulaty dotyczące stabilności finansowania szkolnictwa zawodowego, wpływu biznesu na działalność szkół zawodowych poprzez obecność w radach tych placówek.

Silna gospodarka to taka, w której każdy może – w odpowiednim momencie – zdecydować o zmianie swojego zawodu. Nie powinno być tak, że 16-, 17-latek musi wybierać już jeden zawód, który będzie go kierował w życiu przez kolejnych 30, 40 lat. Silna gospodarka to taka, w której przy zmianach krajobrazu gospodarczego, a taką zmianą była pandemia, a dzisiaj jest wojna na Ukrainie (…), przedsiębiorca jest w stanie przebranżowić się, zmienić miejsce pracy i dostać to miejsce pracy. Rolą państwa polskiego jest to, aby takie możliwości stwarzać” – powiedziała Semeniuk.

Wiceminister Piontkowski dodał, że “przeanalizujemy te postulaty, które do nas trafiły. Chcemy, aby szkolenie branżowe czy szkolenie zawodowe były jak najbardziej efektywne i dostosowane do potrzeb rynku pracy”.

“Przygotowana do zawodu kadra to jest podstawa sukcesu osiąganego na rynku” – mówił Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy został ustanowiony przez Sejm w 2016 r. na 21 czerwca.

źródło: Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku

Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *