Budujemy KURANTY WARSZAWSKIE! Warszawska Izba Gospodarcza organizuje plebiscyt

Nuty
Biznes Bez Granic
Nuty
Fot. Unsplash

Warszawska Izba Gospodarcza ogłasza plebiscyt na miejsce ustawienia KURANTÓW WARSZAWSKICH, konkurs architektoniczny na formę obiektu i wybór melodii granej przez kuranty.

Hejnał miejski nadal jest odgrywany w wielu miejscowościach, stanowiąc ciekawą atrakcję turystyczną. Taką wizytówką mogą poszczycić się Gdańsk, Częstochowa, Licheń, Kartuzy, Rybnik, Leszno, Ełk, Poznań, Sosnowiec czy Kraków. Czas na Warszawę!

W poczuciu lokalnej dumy Warszawska Izba Gospodarcza wychodzi z projektem stworzenia KURANTÓW WARSZAWSKICH. Dlatego ogłaszamy PLEBISCYT, który obejmuje trzy elementy:

1. Miejsce ustawienia KURANTÓW WARSZAWSKICH

Lokalizacja jest niezwykle ważna. Szukamy miejsca prestiżowego, godnego stolicy Polski, miasta – bohatera i naszej narodowej dumy. Warszawa ma miejsce w sercu każdego Polaka.

2. Wybór melodii granej przez KURANTY.

Mamy olbrzymie spektrum melodii, jakie będą wygrywać KURANTY – od utworów patriotycznych, poprzez muzykę poważną na jazzie i nowoczesnych formach kończąc. Co będzie najbardziej „warszawskie”?

3. Konkurs architektoniczny na formę obiektu.

Chcemy, aby wieża KURANTÓW stała się jednym z symboli miasta, jak choćby „warszawska syrenka”, obecna zarówno w formie pomnika, jak i kultowych neonów, w postaci nieistniejącego już rysunku – fresku Picassa, w herbie miasta, ikonach komunikacji miejskiej itd. Może, ale nie musi być powiązana z architektoniczna formą obiektu Warszawskich Kurantów.

Na wieży zamiast klasycznych dzwonów zamontujemy ich elektroniczną wersję zwaną carillionami, ze sterownikami umożliwiającymi w pełni automatyczną realizację wygrywanych melodii zaprogramowanych wcześniej jak również granych na żywo przez specjalną klawiaturę.

Powstanie KURANTÓW WARSZAWSKICH poprzedziły MINIKURANTY, które zagrały z okazji 200. rocznicy urodzin Moniuszki – wydarzenia zorganizowanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą wspólnie z Filharmonią Narodową. Już wtedy zwróciły uwagę i zachwyciły tysiące Warszawiaków, stąd pomysł, aby zostały na stałe. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas Walnego Zgromadzenia WIG, powołana uchwałą nr 9/201 z dnia 17 października 2019 roku.

Zapraszamy do Plebiscytu! Razem zbudujemy KURANTY WARSZAWSKIE!


BBA Transport System

Komentarze do “Budujemy KURANTY WARSZAWSKIE! Warszawska Izba Gospodarcza organizuje plebiscyt”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *