Budujemy KURANTY WARSZAWSKIE! Warszawska Izba Gospodarcza organizuje plebiscyt

Nuty
Nuty
Fot. Unsplash

Warszawska Izba Gospodarcza ogłasza plebiscyt na miejsce ustawienia KURANTÓW WARSZAWSKICH, konkurs architektoniczny na formę obiektu i wybór melodii granej przez kuranty.

Hejnał miejski nadal jest odgrywany w wielu miejscowościach, stanowiąc ciekawą atrakcję turystyczną. Taką wizytówką mogą poszczycić się Gdańsk, Częstochowa, Licheń, Kartuzy, Rybnik, Leszno, Ełk, Poznań, Sosnowiec czy Kraków. Czas na Warszawę!

W poczuciu lokalnej dumy Warszawska Izba Gospodarcza wychodzi z projektem stworzenia KURANTÓW WARSZAWSKICH. Dlatego ogłaszamy PLEBISCYT, który obejmuje trzy elementy:

1. Miejsce ustawienia KURANTÓW WARSZAWSKICH

Lokalizacja jest niezwykle ważna. Szukamy miejsca prestiżowego, godnego stolicy Polski, miasta – bohatera i naszej narodowej dumy. Warszawa ma miejsce w sercu każdego Polaka.

2. Wybór melodii granej przez KURANTY.

Mamy olbrzymie spektrum melodii, jakie będą wygrywać KURANTY – od utworów patriotycznych, poprzez muzykę poważną na jazzie i nowoczesnych formach kończąc. Co będzie najbardziej „warszawskie”?

3. Konkurs architektoniczny na formę obiektu.

Chcemy, aby wieża KURANTÓW stała się jednym z symboli miasta, jak choćby „warszawska syrenka”, obecna zarówno w formie pomnika, jak i kultowych neonów, w postaci nieistniejącego już rysunku – fresku Picassa, w herbie miasta, ikonach komunikacji miejskiej itd. Może, ale nie musi być powiązana z architektoniczna formą obiektu Warszawskich Kurantów.

Na wieży zamiast klasycznych dzwonów zamontujemy ich elektroniczną wersję zwaną carillionami, ze sterownikami umożliwiającymi w pełni automatyczną realizację wygrywanych melodii zaprogramowanych wcześniej jak również granych na żywo przez specjalną klawiaturę.

Powstanie KURANTÓW WARSZAWSKICH poprzedziły MINIKURANTY, które zagrały z okazji 200. rocznicy urodzin Moniuszki – wydarzenia zorganizowanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą wspólnie z Filharmonią Narodową. Już wtedy zwróciły uwagę i zachwyciły tysiące Warszawiaków, stąd pomysł, aby zostały na stałe. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas Walnego Zgromadzenia WIG, powołana uchwałą nr 9/201 z dnia 17 października 2019 roku.

Zapraszamy do Plebiscytu! Razem zbudujemy KURANTY WARSZAWSKIE!


BBA Transport System

Komentarze do “Budujemy KURANTY WARSZAWSKIE! Warszawska Izba Gospodarcza organizuje plebiscyt”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *