Apel Rzecznika MŚP do Marszałka Hołowni

Apel Rzecznika MŚP do Marszałka Hołowni

Apel Rzecznika MŚP do Marszałka Hołowni

Coraz szersze kręgi zatacza dyskusja na temat zmiany zasad naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu zabrał na ten temat głos Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, w weekend wypowiedział się Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Stanowczo podtrzymał on obietnicę powrotu do składki ryczałtowej. 

W związku z tą wypowiedzią Adam Abramowicz wystosował pismo do marszałka Hołowni. Jak czytamy w nim, „przywrócenie ryczałtowej składki zdrowotnej wraz z możliwością odpisu jej od podatku to jedna z najważniejszych dla przedsiębiorców zapowiedzi obecnej większości parlamentarnej”. Niepokojące jest, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w opracowywanych przez siebie wariantach zmian zdają się pomijać tę ważną obietnicę przedwyborczą. Żaden z tych wariantów nie przewiduje bowiem powrotu do składki ryczałtowej ani przywrócenia możliwości odpisu jej od podatku.

Adam Abramowicz przypomina, że konsekwentnie krytykował zapisy Polskiego Ładu, w tym nowe, niekorzystne dla przedsiębiorców rozwiązania dotyczące składki zdrowotnej. Dlatego jako reprezentant sektora skupiającego 99% polskich firm wyraża oczekiwanie, że rząd przedstawi mapę drogową przywracania zasad rozliczania składki zdrowotnej w formie obowiązującej przed Polskim Ładem. „Takie jest powszechne oczekiwanie w środowisku przedsiębiorców” – podkreśla Rzecznik MŚP. W imieniu ponad 400 organizacji pracodawców, skupionych w działającej przy Biurze Rzecznika Radzie Przedsiębiorców, deklaruje też gotowość współpracy przy przygotowaniu szczegółowych rozwiązań.

Pełna treść pisma do marszałka Hołowni dostępna TUTAJ.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *