Zrób pompki z prezydentem Ugandy

Yoweri Museveni

Yoweri Museveni

75-letni Yoweri Museveni zaapelował do obywateli Ugandy, by nie ćwiczyli na świeżym powietrzu. Następnie nagrał poradnik, jak można trenować we własnym domu.

W Ugandzie do tej pory potwierdzono 53 przypadki zakażenia koronawirusem i na szczęście jeszcze nie ma ofiar śmiertelnych. Władze państwowe jednak obawiają się, że groźny wirus się rozprzestrzeni. Dlatego wprowadzono już kilka obostrzeń.

Zamknięto szkoły, zakazano zgromadzeń i wspólnych modlitw, zamknięto najmniej istotne sklepy, a także wprowadzono godzinę policyjną. Na tym nie koniec, bo w piątek prezydent apelował do rodaków, by nie ćwiczyli na świeżym powietrzu.
Koronwirus na świecie. Tak prezydent Ugandy ćwiczy w domu

Yoweri Museveni posunął się jednak jeszcze dalej. Postanowił sam pokazać mieszkańcom Ugandy, że można ćwiczyć w domu. W efekcie nagrał poradnik, w którym wykonuje przykładowe ćwiczenia i opublikował go w sieci.

– Wczoraj zniechęcałem ludzi, którzy biegali w grupach, narażając się na ryzyko w obliczu pandemii COVID-19. Nie musicie wychodzić na zewnątrz, aby ćwiczyć. Oto mój poradnik, jak można ćwiczyć i zachować bezpieczeństwo – pisze prezydent na Twitterze.

Film błyskawicznie stał się hitem internetu. Wszyscy są pod wrażeniem sprawności fizycznej głowy państwa z Ugandy, bo prezydent Museveni ma 75 lat.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *