Zmiany w Polskim Ładzie. Duże rodziny bez podatku

Dzieci bawiące się klockami
Dzieci bawiące się klockami
Fot. Unsplash

Rodzice co najmniej czwórki dzieci nie zapłacą podatku, jeśli ich wspólne dochody nie przekroczą 170 tys. zł rocznie. Taki zapis może się znaleźć w Polskim Ładzie. 

Według „Dziennika Gazety Prawnej”, taka poprawka PiS do Polskiego Ładu, która ma być gestem pod adresem rodzin z czwórką i więcej dzieci, jest przesądzona.

– Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin „4 plus”. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego – potwierdza w rozmowie z „DGP” reprezentujący środowisko konserwatywnych posłów PiS Bartłomiej Wróblewski.

O ulgę dla dużych rodzin zabiegali też przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, która stopniowo wchodzi w rolę nowego koalicjanta PiS. Poseł tego ugrupowania Kamil Bortniczuk podkreśla na łamach „DGP”, że twórcy nowych przepisów chcą „skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin „4 plus”.

Zgodnie z nowymi przepisami, kwota wolna ma być ustalona na poziomie 170 tys. zł rocznie, jeśli rodzice rozliczają się wspólnie. – To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie – tłumaczy Bortniczuk i przekonuje, że rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci nie tylko w postaci np. 500 plus, ale również ulg podatkowych.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.