Zaśpiewali dla pokoju w Betlejem

Pastorałka dla Pokoju

Pastorałka dla Pokoju

„To dzieci są głosem Świata i przyszłości i piszą scenariusz nowej ziemskiej sagi. Tyle w nich odwagi, ile w nas miłości, tyle w nich nadziei, ile w nas rozwagi”

Dziś, kiedy świat pogrążył się w wojennej zawierusze, a Ziemia stoi u bram międzynarodowego kryzysu, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zjednoczenia, braterstwa i nadziei na lepsze jutro.

Dzięki rozśpiewanym dzieciom i młodzieży z Polski i Ukrainy byliśmy świadkami takiego właśnie zjednoczenia, podczas serii koncertów pod hasłem „Pastorałka dla pokoju”, gdzie dzieci śpiewem prosiły o pokój na świecie.

Koncerty w Betlejem, Jerozolimie i Nazarecie były jednym z elementów utrwalania wizerunku Polski jako kraju o szerokich możliwościach współpracy. Przedstawiciele Warszawskiej Izby Gospodarczej, współorganizatorzy wydarzenia, spotkali się z burmistrzem miasta Betlejem oraz z patriarchą Jerozolimy, by rozmawiać na temat przyszłej współpracy, w tym gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów turystycznych oraz eksportu na Bliski Wschód polskich produktów, wykorzystując silną pozycję diaspory palestyńskiej w krajach arabskich.

 

„Pastorałka dla Pokoju” to oryginalny projekt muzyczny, oparty na autorskich aranżacjach kolęd z całego świata, wykonany po raz pierwszy na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W programie znalazły się znane i lubiane utwory świąteczne oraz prapremierowe wykonanie „Pastorałki dla pokoju”, utworu skomponowanego specjalnie na potrzeby wydarzenia.
Wzruszające kompozycje świąteczne wykonał duet Agny Bryjan (sopranistka) i Vlasta (kompozytorka i pianistka ukraińskiego pochodzenia), w towarzystwie ośmioletniej solistki Victorii.

Kolędy i pastorałki z całego świata wyśpiewał chór ALLA POLACCA wraz z solistami.

Koncerty, zarówno w Polce jak i w Ziemi Świętej spotkały się z gorącym i serdecznym przyjęciem widzów, którzy przyłączali się do wspólnego kolędowania.

Pastorałka dla Pokoju

Partnerem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna, która aktywnie wspiera działania na rzecz polskiej turystyki i tym samym promocji Polski na świecie. POT zgodził się wesprzeć serię koncertów, które promowały pokój i jedność na świecie, jednocześnie podkreślając rolę międzynarodowego współdziałania, aby ten stan osiągnąć. Są to także cele, które stanowią immanentną cechę turystyki, nie tylko polskiej.

 


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *