Zaproszenie na wystawę „Kolejki ks. Janusza”

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT oraz ks. Janusz Grygier mają przyjemność zaprosić na nową wystawę pod tytułem „Kolejki ks. Janusza. Kolej Bawarska w miniaturze i świat absurdów na kolei.”

Wystawę osobiście otworzy Pan Michael Kern Przedstawiciel Wolnego Państwa Bawarii w Polsce 27 czerwca 2016 roku w siedzibie Muzeum (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) o godzinie 13:00.

Jest to kolejna wystawa z cyklu pt: „Świat kolekcjonerów”, którego główną myślą przewodnią jest przedstawienie wyjątkowych i unikalnych kolekcji gromadzonych przez hobbystów w różnym wieku.

Wystawa będzie realizowana w trzech płaszczyznach. Podstawową formą będzie ekspozycja nigdy dotąd nieprezentowanych Kolei Bawarskich w skali 1:87. Drugą formą będzie ekspozycja mini scenek ukazujących w sposób satyryczny absurdy mające swoje źródło w codziennym życiu na kolei. Natomiast ostatnią formą będzie „zakątek malucha”, w którym rodzice z dziećmi będą mogli czytając wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima
sprawdzić czy ks. Janusz tworząc makietę nie pominął żadnego szczegółu i postaci.

Dodatkową atrakcją będzie duża makieta z kolejką, którą będzie można sterować. Dzieci odwiedzające wystawę będą mogły wziąć udział w konkursie rysunkowym na bajeczną kolejkę wzorowaną na Kolejach Bawarskich oraz zostawić swój podpis na dużym, kartonowym modelu parowozu. W trakcie wakacji odbędzie się cykl spotkań, na których będzie można dowiedzieć się więcej zarówno o Kolei Bawarskiej jak i modelarstwie. Mamy nadzieję, ze nasze wydarzenie spełni oczekiwania szerokiego kręgu odbiorców. Kierujemy je zarówno do dzieci jak i dorosłych mających wyjątkowe pasje i – oczywiście, do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku.

Drukowanie

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na adres e-mail: marzena.kostrzewska@mtip.pl lub marzena.kostrzewska@mtip.pl, tel. 693 129 550, 692 612 308 do dnia 26 czerwca 2016 r.

www.mtip.pl


Silk Road Poland