Zaproszenie na urodziny Fryderyka

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat MuzykiW tym roku jest inaczej. Mamy miejsce od świtu do nocy. Dwie sceny i dwa fortepiany. Mamy ponad 100 wykonawców i zdaje się więcej niż kiedykolwiek publiczności.

Ósmy już raz zapraszamy na urodziny Fryderyka, które potrwają jak zawsze od 22 lutego do pierwszego marca. Zaproszony jest każdy kto tylko będzie miał na to ochotę, bez względu na zasobność kieszeni.

Dzieci – zaangażuje teatrzyk o małym Frycku, zajęcia umuzykalniające, a już grających – widownia przed którą zaprezentują zdobyte umiejętności.

Młodzież – porwie taniec, folk i jazz, nokturny przy świecach, filmy o Fryderyku, piosenki napisane do jego muzyki i … klasyka w mistrzowskim wykonaniu.

Dorosłych – rozkołyszą ballady i nokturny, codzienne lunche z muzyką w tle, popołudnia z klasyką i wieczorowy folk, jazz i taniec.

Cudzoziemców – zadziwi wielowątkowy kontekst Fryderyka, opowieść Pameli Howland (dyskretnie opowiadająca o Chopinie za sprawą bezprzewodowych słuchawek).

Zrezygnowanych – poderwie entuzjazm poszukiwaczy nowych brzmień i asocjacji, muzyka korzeni w tym bardzo dalekich.

Seniorki i seniorów – uwiodą animatorzy tańca, śpiewu i niestrudzeni młodzi wykonawcy.

Matki i Ojców – uświadomią o potencjale muzycznym swych pociech animatorzy muzyczni.

Będzie więcej niż podałem i będzie lepiej niż kiedykolwiek. Czegoś się przecież przez lata nauczyliśmy, mamy własny kąt i to z dwiema scenami! Skromnymi jak nasze finanse… ale, ale będzie urodzinowo, ponieważ funkcjonujemy w kręgu osób i instytucji które nam zaufały. Dzięki nim i kilkudziesięciu artystom, którzy regularnie pojawiają się w saloniku przy Smolnej i w Nowym Świecie Muzyki możemy sobie raz w roku pozwolić na muzyczny maraton.

W tym roku szczególnie zależy nam na tym aby Koncerty Urodzinowe niosły ze sobą harmonię, empatię i filoksenię. Prawda, że to luty, ale tym bardziej spotkajmy się, Gorąco namawiam.

Nowy Świat Muzyki, nominowany do tegorocznych WDECHÓW systematycznie dogania liderów stawki. Namawiam gorąco do udzieleniu mu swego poparcia…

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,502,13,106,Wdechy-2016–Miejsce-roku–NOMINACJE–ZAGLOSUJ-.html

Serdecznie pozdrawiam
Jarek Chołodecki
Nowy Świat Muzyki
ul. Nowy Świat 63