Zaproszenie na seminarium – Dostępność: trendy, perspektywy, strategie

Seminarium Zamówień Publicznych UE-ONZ

Seminarium Zamówień Publicznych UE-ONZ

Zapraszamy na seminarium „Dostępność: trendy, perspektywy, strategie”, które odbędzie się w dniu 1 grudnia 2023 r.

Dużymi krokami zbliża się termin stosowania EAA, czyli Europejskiego Aktu o Dostępności. Ustawa, która przeniesie EAA do polskiego prawa, zacznie obowiązywać 28 czerwca 2025 roku. Dzięki niej wiele usług i produktów codziennego użytku będzie dostępnych dla wszystkich, niezależnie od indywidualnych sprawności, stałych lub chwilowych trudności funkcjonalnych.

Dostępny biznes to biznes bez barier, otwarty na każdego człowieka, wszystkich konsumentów, którymi są również osoby ze szczególnymi potrzebami. O tym będziemy rozmawiać na kolejnym wydarzeniu MFiPR poświęconemu EAA. Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów z różnych dziedzin – nie tylko w obszarze dostępności, ale także ESG, zrównoważonego rozwoju, edukacji czy technologii cyfrowych.

Porozmawiamy o tym, dlaczego dostępność jest nieodłącznym elementem strategii biznesowych. Wraz z przedstawicielami uczelni i biznesu zastanowimy się nad potrzebami rynku w zakresie kształcenia specjalistów. Zainspirujemy uczestników do wdrażania dostępności w całym procesie tworzenia produktów i usług i pokażemy, że dostępne projektowanie to korzyść dla wszystkich – zarówno użytkowników, jaki i samych firm. Opowiemy, jak czerpać z dostępności oraz widzieć w niej nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szansę na rozwój.

Zapraszamy do siedziby Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przy ul. Wspólnej 2/4. Seminarium odbędzie się w Sali im. G. Gęsickiej. Szczegółowy pogram znajdziecie Państwo TUTAJ. Prosimy o zarejestrowanie się TUTAJ, aby wziąć udział w wydarzeniu.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *