Zaproszenie na Festiwale: Owoców i Warzyw oraz Słoików

Zapraszamy na Festiwal Owoców i Warzyw Świata, Festiwal Słoików Świata (oraz odwiedzenia otwartego już Muzeum Słoików Świata) – 25-27 września br. Muzeum Techniki i Przemysłu, pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa.

Podczas tych festiwali kładziemy akcent na wartości edukacyjne, zwłaszcza w pierwszym dniu,  tj. w piątek, 25 września 2015 r. Laboratoria owoców i warzyw i słoików będą informować, uczyć i pokazywać, na czym polega zdrowa żywność i jak można dbać o własne zdrowie dzięki bogactwu owoców i warzyw. Będą pokazy gotowania powideł z buraków cukrowych oraz śliwek, pokazy pasteryzacji i marynowania, kiszenia kapusty, probiotyka ze słoika, huta szkła oraz liczne konkursy. Każdy z wystawców będzie praktycznie tworzył swoiste laboratorium  owocowo – warzywne, podczas którego zostaną zaprezentowane wartości odżywcze i witaminy w owocach i warzywach zawarte.  Jest to również okazja do znakomitej nauki i zabawy dla wszystkich. Poprzez proponowane pokazy laboratoria  spojrzymy inaczej na naturalne środowisko, w którym  żyjemy, tym bardziej, że od dzisiejszych działań zależą warunki, które będą miały wpływ na życie społeczeństwa za lat kilkanaście, kilkadziesiąt lat i dla następnych pokoleń.

WSTĘP PO NABYCIU KONSUMPCYJNYCH WEKSLI!!! Festiwal Owoców i Warzyw Świata oraz Festiwal Słoików Świata odbędą się w dniach 25-27.09. br. na terenie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Festiwal będzie się odbywał w godzinach 10.00 – 19.00. Oficjalne otwarcie Festiwalu w piątek o godz. 14.00!

Więcej informacji na: www.festiwalsloikow.org oraz www.owoceiwarzywa.org i www.muzeumsloikow.org

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 22 2975780 lub 22 22 50 111.