1. 21-24 maja 2024 r., Targi Kielce, XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, Kielce
Siedem hal Targów Kielce znów wypełnią maszyny i technologie wiodących koncernów, surowce do przetwórstwa, jak granulaty i recyklaty, a nawet oferty transportowe. – Firmy z branży od 27 lat widzą w targach Plastpol ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe – zaznacza Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol. – Udział w naszym wydarzeniu przynosi efekty.
——————————————————————————————————————————
2. 22 maja 2024 r., godz. 9:00, Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółka Partnerska Radcy Prawnego i Adwokata, warsztaty „Sekrety biznesu: Praktyczne podpowiedzi z Chin dla polskich przedsiębiorców”, Warszawa
Już 22 maja 2024 o 9.00 międzynarodowi specjaliści prawa chińskiego z kancelarii Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółka Partnerska Radcy Prawnego i Adwokata przeprowadzą praktyczne warsztaty dotyczące prowadzenia spółek w Chinach. Wydarzenie organizowane z okazji 75. rocznicy stosunków polsko-chińskich jest skierowane zarówno do podmiotów mających już styczność z Chinami, jak i tych, które dopiero rozważają ekspansję na nowy rynek.
Warsztaty będą całkowicie bezpłatne i poprowadzone w j. polskim i angielskim. Gościem specjalnym wydarzenia będzie chińska mecenas Luan Jingxian, specjalistka w dziedzinie M&A, która w otoczeniu polskich prawników przybliży realia prowadzenia biznesu w Chinach.
Wydarzenie obędzie się przy ul. Kowieńskiej 22/51 w Warszawie i będzie jednym z dwóch warsztatów kierowanych w stronę przedsiębiorców zainteresowanych współpracą polsko-chińską. 23 maja 2024 odbędzie się siostrzane wydarzenie prowadzone w j. chińskim i kierowane w stronę chińskich przedsiębiorców zainteresowanych bliższą współpracą z polskimi podmiotami.
Podczas warsztatów poruszone zostaną następujące zagadnienia:
> Nie daj się oszustom! Działaj bezpiecznie, skutecznie i legalnie.
> Poznaj najważniejsze zasady bezpiecznego i legalnego prowadzenia działalności biznesowej w Chinach. Dowiedz się, jakie są najczęstsze pułapki i jak unikać oszustw. Zapewnij sobie stabilność i skuteczność w biznesie na chińskim rynku.
> Kiedy rejestrować podmiot? Wszystko o RO, WFOE i JV
> Czy powinienem mieć już spółkę w Chinach? To pytanie, które często trafia do nas w różnych formach. Rejestracja podmiotu w Chinach może być konfundująca, ale my potrafimy wyjaśnić to w prosty sposób! Na panelu dowiesz się, kiedy i jak zarejestrować swój podmiot, aby prowadzić działalność zgodnie z chińskim prawem.
> Podatki, pracownicy i transfer danych: Jak utrzymać firmę w Chinach?
> Opanuj kluczowe kwestie związane z prowadzeniem działalności w Chinach. Poznaj zasady podatkowe, prawne aspekty zatrudniania pracowników oraz przepisy dotyczące transferu danych. Dzięki naszym warsztatom dowiesz się, jak utrzymać swoją firmę w Chinach w sposób skuteczny i zgodny z prawem.
Liczba miejsc jest limitowana! Na warsztaty obowiązują zapisy dostępne pod poniższym linkiem:
https://forms.office.com/e/dsgZYkMsUt<https://forms.office.com/e/dsgZYkMsUt?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1X7xReYgIzC14njslPbNoZr-2N7nOGxXSjs-uilivPxSEmiG58GbJtNJo_aem_AdNLHV6peN1_7Ga5CQ-l7cncNoYZeW9rWADRXp7NBenz5pi3NRSjisVXyHJKcvTCjnjULvVwWPLRbrv8iF4Wsu3L> (Warsztaty dla polskich przedsiębiorców 22 maja)
——————————————————————————————————————————
3. 28 maja 2024 r., godz. 9:00, PAIH, webinar „Aspekty prawne i kulturowe przy wejściu na rynek wietnamski w dobie EVFTA”, on-line
W ciągu minionych kilku lat polsko-wietnamskie relacje gospodarcze uległy znaczącej intensyfikacji, widać to zarówno w statystykach dotyczących wymiany handlowej, jak i wzajemnych inwestycji. Obecnie Wietnam jest też największym partnerem handlowym Polski wśród krajów Stowarzyszenia Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). Umowa o wolnym handlu między UE a Wietnamem (EVFTA) z 2020 roku, która zakłada wyeliminowanie ponad 99 proc. ceł na towary handlowe obu stron, stanowi dodatkową szansę dla polskich i wietnamskich przedsiębiorców na zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy krajami.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego:
- dowiesz się jak reklamować i sprzedawać swoje produkty w Wietnamie,
- poznasz szczegółowe informacje dotyczące umowy o wolnym handlu EVFTA,
- posłuchasz o tym jak funkcjonuje biznes na rynku wietnamskim.
Szkolenie poprowadzą:
- Piotr Harasimowicz, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Ho Chi Minh,
- Ho Thi Hanh Ngan, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Ho Chi Minh.
Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona
——————————————————————————————————————————
4. 29 maja 2024 r., godz. 10:00, PAIH, webinar „Fintech w Indiach – wprowadzenie do sektora i ekosystemu ochrony własności intelektualnej”, on-line
Indie to piąta co do wielkości gospodarka świata. Ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy oraz wprowadzenie licznych ułatwień dla zagranicznych przedsiębiorców, jest to też perspektywiczny kierunek ekspansji dla polskich firm.
Szybki wzrost kraju napędza postępująca cyfryzacja i rosnąca innowacyjność. W Indiach nastąpiła prawdziwa rewolucja telekomunikacyjna, w ciągu ostatnich 10 lat liczba użytkowników Internetu wzrosła z 13,5% społeczeństwa do ponad 55%. Kraj ten tworzy obecnie trzeci największy ekosystem technologii finansowych na świecie, ustępując jedynie USA i Wielkiej Brytanii. W 2022 r. odpowiadał on globalnie za niemal 40% wszystkich transakcji wykonywanych w czasie rzeczywistym.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:
- dlaczego warto rozważyć ekspansję na rynek indyjski,
- jak działa indyjski ekosystem regulacyjny w obszarze własności intelektualnej,
- na jakie wsparcie polskich i indyjskich instytucji może liczyć polski przedsiębiorca sektora fintech rozważający ekspansję do Indii.
Szkolenie poprowadzą:
- Jakub Kamiński, Starszy Konsultant, Departament Wsparcia Eksportu,
- Paweł Mokrzycki, II Sekretarz, Ambasada RP w New Delhi,
- Piotr Brewiński, Wiceprezes, Fintech Poland,
- Raghav Dhanuka, Wiceprezes asystujący, Invest India,
- Ankita Tyagi, Ekspertka ds. IP, European Business and Technology Centre.
Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
——————————————————————————————————————————
5. 31 maja 2024 r., Mentor S.A., Konferencja „Jakość i lean w medycynie”, Toruń
Naszym celem jest pokazywać możliwość wprowadzenia systemu jakości opartej o wiedzę, zaangażowanie, kulturę, komunikacji i świadomości ryzyk operacyjnych jak i zarządczych.
Nasi prelegenci dzielą się praktycznymi przykładami, tak aby w maksymalny sposób przybliżyć metody wprowadzenia metodyki lean w placówkach medycznych oraz pokazać synergię w jakościowych efektach działań.
Nasze konferencje kierujemy do: dyrektorów, kadry zarządzającej, pełnomocników ds. jakości, przedstawicieli branży medycznej oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką jakości i lean w ochronie zdrowia.
——————————————————————————————————————————
6. 10 czerwca 2024 r., godz. 10:00, PAIH, webinar „Zasady wywozu towarów poza obszar celny UE”, on-line
Przedsiębiorcy planujący eksport muszą pamiętać o licznych obowiązkach podatkowych i celnych. Wywóz towarów poza granice Unii Europejskiej wymaga np. zgłoszenia towarów do odprawy celnej, dlatego też eksporterzy sprzedający towary poza UE muszą dochować szeregu procedur i formalności.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego:
- otrzymasz informacje o procedurze wywozu towarów w obrocie komercyjnym,
- posłuchasz o tym jak kompleksowo zabezpieczyć prawidłowe rozliczenie podatkowe swojej inwestycji i jakie wsparcie w tym zakresie zapewnia Ministerstwo Finansów,
- dowiesz się czym jest porozumienie inwestycyjne i jak działa Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora.
Szkolenie poprowadzą:
- Wojciech Nowicki, Manager, Departament Promocji, PAIH,
- Ewa Bukowska, Główny Specjalista w Departamencie Ceł, Ministerstwo Finansów, ekspert w zakresie procedury wywozu towarów poza obszar celny Unii Europejskiej,
- Daniel Bałazy, Radca w Departamencie Kluczowych Podmiotów, Ministerstwo Finansów, obecnie kieruje Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora.
Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
——————————————————————————————————————————
7. 11 czerwca 2024 r., godz. 09:30, PAIH, webinar „Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii – Expo 2025 Osaka, Kansai. Branża medyczna i farmaceutyczna”, on-line
Japonia jest krajem o olbrzymich potrzebach z zakresu szeroko pojętej branży sprzętu medycznego oraz farmaceutyków. Wynika to głównie z obserwowanego od lat zjawiska szybkiego tempa starzenia się społeczeństwa. Przy jednoczesnych ograniczonych możliwościach produkcyjnych Japonii oraz wysokich kosztach rodzimej produkcji, kraj jest znanym na świecie importerem zaawansowanego sprzętu medycznego oraz farmaceutyków – ponad 40% produktów obu tych branż pochodzi właśnie z importu.
Stwarza to ogromne możliwości dla zagranicznych firm, także w zakresie współpracy badawczo-rozwojowej w obszarze prac nad tworzeniem nowych leków oraz przyrządów medycznych. W najbliższych latach popyt na zaawansowane technologie medyczne będzie rosnąć proporcjonalnie do wzrostu tempa starzenia się społeczeństwa, a stosunkowo zamożni seniorzy będą mieli coraz większe oczekiwania. Szacuje się, że japoński rynek wyrobów medycznych będzie rósł na poziomie 5,9% rocznie a w roku 2025 osiągnie wartość 996 mld JPY.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego:
- poznasz szczegóły programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Expo 2025 Osaka, Kansai oraz dowiesz się jakie możliwości biznesowe dla firm stwarza region Kansai i pawilony tematyczne na Expo 2025 w Osace;
- zdobędziesz wiedzę nt. branży medycznej i farmaceutycznej w Japonii, tempa jej rozwoju oraz potrzeb w zakresie współpracy z zagranicznymi partnerami;
- znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak umiejętnie rozwijać współpracę z japońskimi partnerami;
- zapoznasz się z narzędziami wsparcia oferowanymi przez polskie i japońskie instytucje;
- poznasz doświadczenia przedstawicieli europejskich (w tym także polskich) firm z branży medycznej i farmaceutycznej współpracujących z partnerami z Japonii.
——————————————————————————————————————————
8. 11 czerwca 2024 r., Transport Manager, Konferencja TRANSPORT INNOVATIONS DAY, Łódz
Podczas konferencji zbierzemy w jednym miejscu i czasie dostawców innowacyjnych rozwiązań technologicznych i zarządczych dla branży TSL, by mogli oni zaprezentować swoje propozycje i podyskutować o nich, a właściciele firm transportowych i managerowie sektora będą mieli na miejscu – jednego dnia, dostęp do wprowadzanych właśnie na rynek najbardziej ekskluzywnych rozwiązań, przygotowanych specjalnie z myślą o nich.
——————————————————————————————————————————
9. 12 czerwca 2024 r., Production Manager, Konferencja FABRYKA PRZYSZŁOŚCI, Wiskitki
Zajrzymy za horyzont, w próbie
prognozy kierunków rozwoju nowoczesnej produkcji, cyfrowej transformacji oraz czwartej rewolucji przemysłowej i ich bezpośredniego przełożenia na sukces firmy i wartość dla finalnego konsumenta.
Podczas konferencji odpowiemy na pytania o najnowsze trendy technologiczne i tendencje przywódcze trzeciej dekady XXI w.:
- Jak cyfrowa transformacja wpłynie na przejrzystość i interferencję popytu i podaży oraz czy pozwoli uniknąć turbulencji w przyszłości?
- Jakie technologie będą dominować w najbliższym czasie jeśli chodzi o wzrost transparentności produkcji?
- Jak powinny wyglądać zwinne struktury organizacyjne?
- Czy trwający kryzys doprowadzi do centralizacji władzy w organizacjach?
- Czym różni się model przywódczy od modelu mentorskiego?
- Czy praca w rozproszonym środowisku pracy pozostanie z nami na stałe?
- Co zrobić, aby zwiększyć poziom zaufania – najbardziej deficytowego polskiego produktu ostatnich kilku dekad?
——————————————————————————————————————————
10. 13-14 czerwca 2024 r., Logistics Manager, Konferencja LOGISTICS MANAGER MASTERCLASS, Wiskitki
Podczas konferencji Logistics Manager Masterclass pomożemy Ci spojrzeć na to, czym zajmujesz się w codziennej pracy, z nowej perspektywy. Wyselekcjonowani przez redakcję magazynu „Logistics Manager” branżowi praktycy podzielą się z Tobą unikalnymi przemyśleniami i doświadczeniami, które pozwolą Ci na spojrzeć świeżym okiem na budowane przez Ciebie procesy i wdrażane metody zarządcze.
Dołącz do liderów logistyki i łańcucha dostaw.
——————————————————————————————————————————
11. 17 czerwca 2024 r., godz. 11:00, Izba Polska-Azja, Walne Zgromadzenie Członków Izby Polska-Azja oraz spotkanie z Ambasadorem Uzbekistanu w Polsce, Warszawa
Walne Zgromadzenie Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja 17 czerwca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w siedzibie Uczelni Łukaszewski ul. Jana Ciszewskiego 15/IV/1, 02-777 Warszawa – sala konferencyjna IV piętro.
Bezpośrednio po Walnym Zgromadzeniu, tj. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie z J.E. Amirsaidem Agzamhodżajewem, Ambasadorem Uzbekistanu w Polsce.
W Walnym Zgromadzeniu mogą wziąć udział przedstawiciele firm, które mają opłaconą tegoroczną składkę członkowską.
Poniżej proponowany porządek obrad.
Porządek obrad Walnego Zgromadzenia Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja w dniu 17 czerwca 2024 r.
- Otwarcie Walnego Zgromadzenia Członków Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja;
- Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Zgromadzenia;
- Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zgromadzenia i zdolności Zgromadzenia do podejmowania uchwał;
- Przyjęcie porządku obrad;
- Wybór Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków;
- Rozpatrzenie kandydatur do Rady Członków Izby Przemysłowej Polska-Azja na kadencję 2024-2028;
- Głosowanie nad zatwierdzeniem składu Rady Członków Izby Przemysłowej Polska-Azja na kadencję 2024-2028;
- Rozpatrzenie sprawozdania finansowego Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja za rok 2023 (bilans, rachunek zysków i strat);
- Głosowanie nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja za rok 2023 (bilans, rachunek zysków i strat);
- Głosowanie nad przeznaczeniem zysku/straty za rok 2023, o zatwierdzeniu sprawozdania z działalności Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja za rok 2023;
- Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja za rok 2023;
- Dyskusja Programowa;
- Wolne wnioski;
- Zamknięcie obrad.
Statut Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja:
https://polandasia.com/media/1858/statut-izby-przemysłowo-handlowej-polska-azja-2019.pdf
Listę proponowanych członków Rady Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, sprawozdanie finansowe Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja za rok 2023 oraz sprawozdania z działalności Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja za rok 2023 zostaną do Państwa przesłane mailowo do 7 czerwca 2024 roku.
1 firma to jeden głos.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, proszę o potwierdzenie obecności na adres info@polandasia.com.
——————————————————————————————————————————
12. 17 czerwca 2024 r., Warszawska Izba Gospodarcza, Izba Polska-Azja, Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze, Drezno, Niemcy
w imieniu Izby Przemysłowo – Handlowej Polska – Azja, Warszawskiej Izby Gospodarczej i Niemieckiej Rady Gospodarczej (Wirtschaftsrat der CDU e.V. – The German Economic Council) zapraszamy do udziału w II Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczych w Dreźnie w dniu 17.06.2024 r.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy firmy z sektora:
przemysłu lotniczego
transferu badań naukowych do przemysłu,
przemysłu energetycznego
firmy opiekuńczo-zdrowotne,
rzemiosła
logistyka,
produkcja lin i pasów ze stali,
przemysłu zbrojeniowego.
Zgłoszenia przyjmujemy online:
https://polandasia.szef.co/formularze/forum-gospodarcze
Udział w Forum jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszt dojazdu w zakresie własnym.
Istnieje możliwości organizacji wyjazdu zorganizowanego z Warszawy jeżeli będziemy mieli takie zgłoszenia.
Niemiecka Rada Gospodarcza jest to największy krajowy związek przedsiębiorców. Jego działanie zainicjowany w 1963 r. przez ówczesnego federalnego ministra gospodarki, a później kanclerza federalnego Ludwiga Erharda. Niemiecka Rada Gospodarcza oferuje przedsiębiorcom i firmom uregulowaną prawnie jedyną w krają oficjalną platformę lobbingową, która pomaga kształtować politykę gospodarczą i społeczną w Niemczech poprzez bezpośrednią współpracę z rządem i parlamentem. Niemiecka Rada Gospodarcza liczy ponad 12.000 członków reprezentując interesy przedsiębiorców w parlamencie Niemieckim, administracji centralnej i regionalnej.