Zapraszam do Ciechocinka

Burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz

Burmistrz Ciechocinka, Leszek DzierżewiczCiechocinek to polska marka. To Perła Uzdrowisk Polskich, wyraźnie rozpoznawalne w kraju i za granicą miasto uznawane za najbardziej kultowy polski kurort. Taką renomę Ciechocinek zawdzięcza dziedzictwu kulturowemu, tradycji balneologicznej, słynnej historycznej fabryce soli warzonej, największym na świecie tężniom, znakomitym ciechocińskim lekarzom, rehabilitantom, działającym w kurorcie na przestrzeni minionych lat a także zaangażowaniu współczesnych w kontynuację tej bogatej spuścizny.

Dziś, w Roku Jubileuszowym, Ciechocinek umacnia markę „Miasta Zdrowia”. Jest jedynym polskim uzdrowiskiem, które posiada bezpośredni zjazd z autostrady, a jego położenie – w samym sercu Polski – stanowi jeden z najistotniejszych atutów, jakie decydują o wyborze miejsca atrakcyjnego na uzdrawiający, relaksujący, rekreacyjny, kulturalny, a nawet „excentryczny” weekend dla całej rodziny.

Dziś jesteśmy dumni, że mieszkamy w stolicy polskiej balneologii. Ale jaki będzie Ciechocinek na 200-lecie, zależy od naszej wspólnej, skoordynowanej pracy. Od nas, po prostu. Ten rok będzie okazją do podziękowań za dotychczasowe osiągnięcia, ale też czasem refleksji i mądrze nakreślonych wizji na przyszłość.

Zapraszam do wzięcia udziału w obchodach Roku Jubileuszowego. Rozpoczynamy już za kilka dni!

Miasto Zdrowia oczekuje także dziennikarzy, akredytowanych na Kongres Polskich Mediów. Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawy merytorycznie i bogaty w atrakcje program.

Burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz