Zacieśnianie więzów naszego regionu z Chinami trwa

China Homelife Show i China Machinex - konferencja prasowa

China Homelife Show i China Machinex - konferencja prasowa

Współpraca między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami nasila się coraz bardziej. Kolejnym wydarzeniem, które pomoże w budowaniu pomostu między Państwem Środka a Polską i innymi krajami naszego regionu będą targi China Homelife Show i China Machinex.

W piątek 13 stycznia 2017 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące targów największych chińskich producentów – China Homelife Show i China Machinex. Odbędą się one w Polsce po raz szósty, w dniach 6-8 czerwca br. w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Gospodarzem spotkania była Warszawska Izba Gospodarcza oraz firma Meorient International Exhibition – organizatorzy targów. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Ambasad i Izb Gospodarczych z 14 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród wielu znamienitych gości znaleźli się także m.in. Madam Liu Lijuan z Ambasady Chin, Binu Pillai z firmy Meorient International Exhibition, wiceminister rozwoju – Jerzy Kwieciński oraz władze i przedstawiciele Warszawskiej Izby Gospodarczej, Agencji Rozwoju Mazowsza i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Pierwsza część spotkania dotyczyła programu Hosted Buyers. Jest on skierowany do polskich i  zagranicznych przedsiębiorców zainteresowanych handlem z Chinami. W ramach programu na tegoroczną edycję targów ma ich przybyć ok. 4000. Zapewnia on szereg korzyści, w tym bezpłatne spotkania biznesowe z dostawcami chińskimi czy prelekcje i konsultacje z ekspertami. – 20% światowego importu to produkty sprawdzane z Chin. Poprzez targi chcemy pokazać, że pod względem jakości chińscy producenci mogą śmiało konkurować z europejskimi. – mówił Binu Pillai, dyrektor operacyjny Meorient International Exhibition. Zależy nam na tym, aby kupcy znaleźli na targach dokładnie te produkty, których szukają, dlatego przeprowadzamy tzw. wstępny match making, pytając polskich przedsiębiorców o ich zapotrzebowanie. Dzięki temu spotkają się oni na targach z dopasowanymi do nich producentami – dodaje. W tegorocznej edycji targów wystawi się 1200 chińskich producentów, którzy zaprezentują 60 tysięcy produktów z branż szeroko pojętego wyposażenia domu i branży maszynowej. – Targi China Homelife to nie tylko import produktów z Chin, ale także możliwość podjęcia rozmów z chińskimi przedsiębiorcami na temat nowych projektów inwestycyjnych – zauważa dodał Binu Pillai.

Podczas drugiej części spotkania uczestnicy mogli usłyszeć o głównych założeniach inicjatywy V4 – Grupy Wyszehradzkiej, w której skład wchodzą cztery środkowoeuropejskie kraje – Czechy, Węgry, Polska i Słowacja. Celem V4 jest jeszcze większe zacieśnienie współpracy krajów członkowskich w zakresie polityki i handlu. Podczas targów China Homelife podpisana zostanie deklaracja o współpracy. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele rządu, Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju oraz Iwona Woicka-Żuławska z MSZ. Oboje podkreślali jak ważna jest współpraca między krajami naszego regionu a Chinami. Zacieśnianie więzi zarówno z pozostałymi krajami V4, jak i z Chinami, to obecnie priorytety dla polskiego rządu, a takie imprezy jak China Homelife Show i China Machinex tylko pomagają w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Targi China Homelife Show i China Machinex odbędą się 6-8 czerwca 2017 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. Na pierwszy dzień imprezy zaplanowano  Kongres Samorządu Gospodarczego Europy Centralno-Wschodniej, podczas którego eksperci, politycy i przedsiębiorcy będą rozmawiać o współpracy handlowej – eksporcie i imporcie towarów.

O organizatorze: Meorient International Exhibition to jedna z największych chińskich firm specjalizujących się w organizacji targów, konferencji i spotkań biznesowych na całym świecie. Mieści się w Shanghaju i zatrudnia ponad 500 pracowników. W swoim portfolio ma ponad 200 targowych projektów w 30 krajach. Firma jest członkiem UFI, a jej główny projekt to targi China Homelife Show i China Machinex, które promują producentów z branż: odzież i tekstylia, meble, oświetlenie, wyposażenie wnętrz, materiały budowlane, elektronika, a także maszyny, elektryczność oraz sprzęt I narzędzia. Targi te wpierane są przez lokalny rząd oraz rządowych partnerów, m.in. China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT). Poza Polską wydarzenie odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii, Egipcie, Indiach, Turcji, Brazylii, Republice Południowej Afryki, Kazachstanie oraz w tym roku po raz pierwszy w Meksyku.

Więcej informacji na temat targów udziela:
Anna Legutko
China Homelife Show
+48 22 297 66 26
al@chinahomelife.org
www.chinahomelife.com.pl