Wystawa w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Digital Dreamers to wystawa poświęcona historii polskich twórców gier. Polski gamedev to dziś ponad dwieście studiów, w których pracuje kilka tysięcy osób. Poza najbardziej znanymi tytułami, takimi jak Wiedźmin czy Dying Light, w naszym kraju powstają dziesiątki innych gier, skierowanych na różne rynki, platformy, dla zróżnicowanego odbiorcy. Przyjmuje się, że polska branża gamedevowa to już dziś ścisła czołówka europejska, a nawet światowa.

 

Jak doszło do powstania tak silnej branży? Kto ją budował i w jakich okolicznościach? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się właśnie dzięki wystawie Digital Dreamers. Poza planszami i filmami opowiadającymi historię twórców, na zwiedzających będzie czekać też kilkadziesiąt stanowisk, na których będzie można zagrać w wybrane polskie gry. Nie zabraknie zarówno takich kultowych gier, jak Robbo czy Elecrobody, ale i znacznie bardziej współczesnych, ważnych dla dalszego rozwoju polskiej branży.

 

Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1), od 16 stycznia do 15 marca 2016 roku.

 

Wystawa Digital Dreamers została przygotowana dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez fundację Indie Games Polska, prowadzącą projekt Muzeum Gier Wideo w Warszawie. Będzie ona prezentowana w różnych krajach na świecie.

 

Polska premiera wystawy organizowana jest przez fundację Indie Games Polska we współpracy z Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. Główny partnerem wystawy została firma cdp.pl


Silk Road Poland