Wycieczki po Pradze dla dzieci i rodziców(opiekunów-dziadków)

PRAGA, ZABYTKI, ZOO Czyli rodzinne wycieczki lecz oddzielnie.

Najbliższe terminy : (10,11,17,18 24,25) Października 2015 r.
Zaproszenie jest skierowane do dzieci i dorosłych, start dwukrotny  godziny 10:15 oraz 13:15. W opisie wycieczki są rozróżnione kolorami.
Sprzedaż biletów wystartuje 2.10.2015 r.
Atrakcje dla dzieci.
Wycieczka-spacer edukacyjny po warszawskim ogrodzie Zoologicznym przeznaczona jest dla samodzielnych, inteligentnych dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym.
Spacer odbywa się a towarzystwie i pod opieka animatorów kultury, w grupie 15-19 osobowej.
Na terenie ZOO będzie zapoznanie się z humanitarnym traktowaniem zwierząt. Dzieci dowiedzą się o ich zwyczajach, a dodatkowo poznają bajki, przysłowia i porzekadła (także te używane w mowie potocznej). Nie będziemy poruszać się „jak muchy w smole”, czy też w „żółwim tempie” gdyż spacer potrwa ok. 2,5 godziny.
Początek godzina 10:15, (13:15)(formowanie grupy,rozdanie czapeczek, identyfikatorów, korekta numerów telefonów komórkowych do opiekunów dzieci).
START:
Ponieważ punktualność jest domeną ludzi kulturalnych. Należy być (duże trudności z parkowaniem) ok. 10:15(13:15)  przy ulicy Ratuszowej 1/3 tuż obok wejścia do ZOO.
Dzieci ruszają na spacer: o godzina 10:30(13:30) (zapewniamy opiekę pielęgniarki, ubezpieczenie od NNW, drożdżówkę, sok, przybory malarsko-rysunkowe do wykorzystania na miejscu.) Dodatkowo każde dziecko otrzyma upominek niespodziankę.
Swoje pociechy spotykamy ponownie przy wyjściu od strony Mostu Gdańskiego. Około godziny 13:00(16:00).
Parkując samochód proszę brać pod uwagę że dzieci startują z jednego krańca ZOO a kończą na drugim.
www.bilety.monopolpraski.pl
Atrakcje dla rodziców.
Podczas gdy dzieci dobrze bawią się pod opieką animatorów w ZOO, dorośli ruszają na Pragę.
Na początek, Willa pod Zwariowaną Gwiazdą – czyli opowieść o tym jak muzyka ratowała ludzkie życie. Następnie, wsiadamy do autokaru przy ul. Ratuszowej i poznajemy warszawską Pragę… „bo Praga to nie kuchenne schody warszawy”.
Przecie nie każdy wie że Praga była Stolicą Polski. Co tu jedyne i niepowtarzalne? Jak się z Pragą obchodzili zaborcy i okupanci? Jak to w „Czterech pancernych ” był ranny Janek. Co ciekawego było w „Caffe pod Minogą”, jak kręcono film „Zamach”, „Nianię”, jakie są tu związki Władysława Szpilmana „Pianisty”, Andrzeja Boguckiego – pierwszego spikera „Polskiego Radia” na Pradze w 1945 r. Czyli filmowa Praga. Aptekarz to nie lekarz … a Julian Różycki obok innych absolwentów Liceum Władysława IV, to bohaterowie naszych opowieści. Dlaczego na Pradze są tramwaje „4”, „23”, „25”, „32”.
Na trasie obejrzymy bazylikę mniejszą (związana z czterema Papieżami). To i wiele więcej dowiemy się na naszej trasie.
W foyer niepowtarzalnego hotelu zjemy pyzy ze słoika, obejrzymy migawkę z ZOO (co tam robią na spacerze nasze dzieci), posłuchamy piosenek o Pradze poznając ich historię. Będzie można zagrać  w „3 karty” w myśl zasady „kto ma oczy zdrowe może wygrać konia albo nawet krowę”.
Można będzie kupić wyroby „Wedla”, a nawet zamówić czapki „CIESZKOWSKIEGO”. Około godziny 13:00 (16:00) spotykamy się z dziećmi przy wyjściu z ZOO od strony mostu Gdańskiego.(ul.Wybrzeże Helskie)
Uwaga:W ramach wycieczki nie ma możliwości ponownego przejścia przez ogród.

Kup bilet dla rodzica/opiekuna.

Szukaj:www.bilety.monopolpraski.pl