Wolna strefa ekonomiczna Alat w Azerbejdżanie. Szanse i możliwości inwestycyjne dla polskiego biznesu

Wolna strefa ekonomiczna Alat w Azerbejdżanie

Wolna strefa ekonomiczna Alat w Azerbejdżanie

Podstawą gospodarki Azerbejdżanu jest wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Kraj ten dąży do dywersyfikacji gospodarki oraz uniezależnienia jej od światowych rynków surowcowych.

Coraz intensywniej rozwija się turystyka, transport i logistyka, farmacja, budownictwo oraz rolnictwo. Rolnictwo ma największe znaczenie w azerskim eksporcie poza naftowym. Do rozwoju transportu przyczynia się położenie na ważnym szlaku komunikacyjnym, który łączy region kaspijski z Europą. Unia Europejska jest ważnym partnerem Azerbejdżanu zarówno w handlu, jak i transformacji gospodarczej. Stosunki handlowe między UE a Azerbejdżanem opierają się na Umowie o partnerstwie i współpracy.

W hotelu InterContinental w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone strefie wolnego handlu Alat. AFEZ to specjalna strefa ekonomiczna aktywnie zaangażowana w rozwiązania biznesowe dla inwestorów zagranicznych, przedsiębiorców oraz eksporterów.

Wolna strefa ekonomiczna Alat w Azerbejdżanie

Spotkanie jest znakomitą okazją do poznania możliwości inwestowania oraz współpracy z Azerbejdżanem, a dla przedsiębiorców szansą do nawiązania kontaktów biznesowych.

W wydarzeniu uczestniczą: Dyrektor Wolnej Strefy Ekonomicznej Valeh Alasgarov oraz Ambasador Azerbejdżanu w Polsce J.E. Nargiz Gurbanova, którzy jednocześnie są organizatorami spotkania. W programie przewidziano również wideoprezentację AFEZ z sesją pytań i odpowiedzi.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *