WKM-ka w języku Braille’a

WKM-ka w języku Braille’a

WKM-ka w języku Braille’a

Warszawskie Karty Miejskie z nazwą w języku Braille’a będą dostępne od 1 października. Osoby niewidome i niedowidzące, które już korzystają z kart z wgranymi uprawnieniami będą mogły wymienić je bezpłatnie na nowe.

Wraz z początkiem października Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi kolejne udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami – Warszawską Kartę Miejską z tłoczeniem w języku Braille’a.

Osoby niewidome i niedowidzące, które obecnie mają wgrane uprawnienia na tradycyjnych WKM-kach będą mogły wymienić je bezpłatnie na nowe karty. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym i zdjęciem do Punktu Obsługi Pasażerów przy ul. Żelaznej 61, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20.

W Punktach Obsługi Pasażerów osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony pracowników ZTM. W przypadku osób niewidomych lub niedowidzących, które zgłoszą się bez osoby towarzyszącej, obsługa POP-u dokładnie wyjaśni, jak będzie przebiegała np. procedura wyrobienia nowej lub wymiany karty. Pracownicy czytają wszystkie dokumenty, których podpisanie jest niezbędne.

Osoby z niepełnosprawnościami, które dotychczas nie korzystały w WKM-ki, a chciałyby ją wyrobić powinny, oprócz dowodu osobistego i zdjęcia mieć przy sobie także orzeczenie o niepełnosprawności albo legitymację osoby niepełnosprawnej. Przypominamy, że od miesiąca można korzystać nie tylko ze zdjęć w formie papierowej, ale także z zapisanych w telefonie, które do systemu ZTM można przesłać za pomocą strony https://foto.wtp.waw.pl.

(ztm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *