Wiosna w Dolomitach. Tak wygląda nasza narciarska przygoda w Val di Sole [ZDJĘCIA]

Na stoku
Na stoku
Na stoku

Kto tęsknił za słońcem, skrzącym się śniegiem, wspaniałymi nartostradami i pyszną kuchnią – nie zawiódł się na pewno. Tak wygląda nasza wiosenna wyprawa na narty. 

Pierwszy przystanek we Włoszech to winnica Mezzacorona, gdzie mogliśmy usłyszeć kilka słów o samej winnicy oraz zakupić produkowane przez nich wina.

 

Kolejne dni to szusowanie na stokach. W niedzielę wyjazd z grupą ukraińską do Folgaridy i spędzenie czasu na stoku w Chalet degli Angeli. Również w niedzielę w miejscowym domu kultury w Male odbył się koncert Izabeli Kopeć dla Ukrainy, a wśród gości byli obecni – pani burmistrz miejscowości Malé oraz dyrektor lokalnej organizacji turystycznej. Koncert zakończył się odśpiewaniem hymnu Ukrainy przez grupę Ukraińców, która przyjechała z nami z Polski, oraz przekazaniem symbolicznego światła pokoju pani burmistrz.

 

We wtorek w Chalet degli Angeli miał miejsce występ Umberto, który na żywo śpiewał przeboje światowej muzyki. Krótki występ dała też Izabela Kopeć. Część osób z Ukrainy skorzystała z obecności Krzysztofa Przepiórki, który udzielił im lekcji jazdy na nartach. Codziennie w hotelu są tzw. polskie podwieczorki, gdzie można skosztować rodzimych specjałów – wędlin, serów, flaczków, bigosu.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *