Wiceminister Robert Grey na Lisbon Global Forum i Web Summit

Podsekretarz stanu w MSZ Robert Grey

Podsekretarz stanu w MSZ Robert Grey

Podsekretarz stanu w MSZ Robert Grey reprezentował premier Beatę Szydło podczas Lisbon Global Forum i Web Summit w Lizbonie 7-8 listopada.

Web Summit jest jednym z największych wydarzeń poświęconych kwestiom rozwoju technologii w Europie. Tegoroczna edycja odbyła się po raz pierwszy w Lizbonie. Wzięło w niej udział ponad 50 tys. uczestników ze 150 krajów, w tym przedstawiciele największych firm technologicznych, globalnych korporacji IT i startupów oraz międzynarodowych mediów branżowych. Po raz pierwszy szczytowi towarzyszyło forum eksperckie Lisbon Global Forum, które zgromadziło polityków, przedsiębiorców i inwestorów z całego świata. Na marginesie Lisbon Global Forum wiceminister Grey wziął udział w uroczystej kolacji z premierem Portugalii António Costą.

Uczestniczący w wydarzeniu politycy przedstawili sposoby wspierania procesu tworzenia efektywnego środowiska dla przedsiębiorczości i innowacji. Podczas dyskusji omówiono również kwestie postępu technologicznego, innowacji i przedsiębiorczości oraz ich wpływ na kształtowanie przyszłości społeczeństw.

źródło: MSZ / Centrum Prasowe PAP
foto: MSZ