Oto weekendowe zmiany w funkcjonowaniu warszawskiego transportu publicznego

Warszawski Transport Publiczny

Warszawski Transport Publiczny

Remont rozjazdów w al. Jana Pawła II, na rondzie Zgrupowania AK „Radosław” oraz ulicy Skierniewickiej zaplanowały Tramwaje Warszawskie na najbliższe dni. Trwa także budowa trasy tramwajowej do Winnicy i nowego odcinka ulicy Światowida. Będą zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego.

Prace w al. Jana Pawła II

Dziesięć dni potrwa wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ulicy Stawki oraz po południowej stronie Ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Wyremontowany zostanie także przejazd przez tory na skrzyżowaniu z ulicą Dziką. Roboty zaplanowano od soboty 29 maja do wczesnych godzin rannych w poniedziałek, 7 czerwca. W tym czasie ruch tramwajów zostanie wyłączony w al. Jana Pawła II, od al. „Solidarności” do ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Tramwaje linii 17 i 33 będą jeździły objazdem od al. Jana Pawła II aleją „Solidarności” i Okopową do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, a składy linii 35 pojadą ulicami gen. W. Andersa i A. Mickiewicza do pętli Marymont-Potok. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 41. Zmienią się też trasy autobusów.

Pierwszy etap remontu

Pierwszy etap prac potrwa do końca kursowania linii nocnych z czwartku na piątek, z 3 na 4 czerwca. Trasę zmienią autobusy linii 157. W kierunku Gwiaździstej, od ulicy Smoczej pojadą M. Anielewicza i al. Jana Pawła II do ulicy Stawki, a w przeciwną stronę – gen. W. Andersa i M. Anielewicza.

Pasażerów będą woziły tramwaje i autobusy linii zastępczych, na trasach:
47: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – W. Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Z. Słomińskiego – most Gdański – S. Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. Andrzeja Boboli – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC,
Z17: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY

Drugi etap remontu

Drugi etap potrwa od piątku 4 czerwca, do końca kursowania linii nocnych z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca. Zamknięta dla ruchu zostanie północno-wschodnia część skrzyżowania al. Jana Pawła II i Stawki.

Autobusy linii 157 pojadą objazdem tylko w stronę pętli Szczęśliwice, od ulicy A. Mickiewicza ulicami gen. W. Andersa i M. Anielewicza do Smoczej. Zmieni się tu również trasa autobusów nocnych linii N12, N13, N46, N62 i N63. Na północ i wschód będą jeździły ulicą Stawki do Okopowej i na rondzie Zgrupowania AK „Radosław” wrócą na swoje trasy.

Podczas drugiego etapu prac, autobusy linii zastępczej Z17 pojadą w stronę Dworca Centralnego trasą: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY, a w przeciwną stronę: DW. CENTRALNY – al. Jana Pawła II – Stawki – Okopowa – Z. Słomińskiego – Pamiętajcie o Ogrodach – CH ARKADIA. Trasa tramwajowej linii zastępczej 47 nie zmieni się.

Remont torów na ulicy Skierniewickiej

W weekend tramwajarze będą kontynuowali remont torowiska na skrzyżowaniu ulicy Skierniewickiej z Siedmiogrodzką. Prace rozpoczną się w sobotę 29 maja i potrwają do godziny 4.00 w poniedziałek, 31 maja. Tramwaje linii 10 pojadą w tym czasie al. Jana Pawła II i al. „Solidarności” do ulicy Wolskiej. Objazd dla autobusów linii 106 został wytyczony trasą: Płocka – M. Kasprzaka – Prosta – Towarowa.

Podczas prac nie będą funkcjonowały przystanki: Metro Płocka 01, Muzeum Powstania Warszawskiego 01, Rogalińska 01, 02, 03 i 04, Norblin 03 i 04, Rondo Daszyńskiego 07 i 08, Karolkowa 03 i 04, Szpital Wolski 05 i 06, Siedmiogrodzka 01 i 02 oraz Rondo ONZ 08.

Prace na skrzyżowaniu ulic Światowida i Dzierzgońskiej

W piątek 28 maja wieczorem zamknięte zostanie skrzyżowanie ulicy Światowida z Dzierzgońską. Objazdem pojadą autobusy linii 211, 516 i N13. Utrudnienia skończą się w niedzielę, około godziny 22.00.

Trwa budowa trasy tramwajowej do Winnicy i nowego odcinka ulicy Światowida. O postępach prac na budowie przeczytać można tutaj . W tym etapie konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania ulicy Światowida z Dzierzgońską.

Autobusy pojadą trasami:
211: ŻERAŃ FSO – … – J. Mehoffera – H. Ordonówny – Odkryta – Sprawna – … – BUKÓW,
516: ŻERAŃ FSO – … – Nowodworska – Odkryta – H. Ordonówny – Światowida – NOWODWORY,
N13, w kursach ulicą Dzierzgońską: NOWODWORY – Światowida – H. Ordonówny – Odkryta – gen. M. Štefánika – Światowida – … – DW. CENTRALNY.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *