Warszawskie inwestycje obecne na Giełdzie

Warszawa – miasto inwestycji, inwestorów i wielkich przedsięwzięć; perspektywy do 2020 – pod takim hasłem odbyła się w Giełdzie Papierów Wartościowych konferencja, która była częścią czwartej edycji Warsaw CEE Financial Hub.

 

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz wiceprezydent Jacek Wojciechowicz zaprezentowali uczestnikom konferencji odbywającej się w Giełdzie Papierów Wartościowych najważniejsze inwestycje realizowane w Warszawie w ostatnich latach.

Miasto stara się stwarzać dobry klimat inwestycyjny. Inwestycje, które prowadzone są teraz w Warszawie czynią z niej stolicę Europy Środkowej XXI wieku. To jest, mimo kryzysu i spowolnienia, bardzo dobry okres dla Warszawy. – podsumowała swoje wystąpienie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w swojej prezentacji omówił o największe inwestycje miasta, takie jak budowa mostu Północnego, czy budowa centralnego odcinka II linii metra. Wspomniał też o takich inwestycjach, jak modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków „Czajka”, budowa dróg ekspresowych S8 i S2, budowa kolektora „W”, rozbudowa i modernizacja warszawskich szpitali, czy też remonty nawierzchni dróg i kładek dla pieszych.

Od 2007 roku na terenie Warszawy miasto wraz ze swoimi spółkami zainwestowało około 18 miliardów zł, a gdyby policzyć jeszcze inwestycje państwowych spółek jest to około 33 miliardów zł. Nie było takiego okresu od założenia Warszawy, w którym tak intensywnie by inwestowano. Duża w tym zasługa środków unijnych. – zaznaczył wiceprezydent.

źródło: www.um.warszawa.pl