Warszawiacy lubią Hot Spoty

W ciągu tygodnia 15 tys. sesji – darmowe Wi-Fi w centrum Warszawy cieszy się coraz większą popularnością. Stołeczny Hot Spot poszerza swój zasięg. Surfować za darmo przez całą dobę można już także na Podzamczu i Pradze Południe.

Do dotychczasowych lokalizacji na Trakcie Królewskim, Starym Mieście i w okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego dołączyły nowy Hot Spot. Pierwsza z nowych stref darmowego Internetu zajmuje obszar na Podzamczu ograniczony ulicami Wodną, Starą oraz wyjazdem ul. Sanguszki na Wybrzeże Gdańskie. Wi-Fi na tym odcinku obejmuje swoim zasięgiem również bulwary wiślane.

Do stołecznej sieci dołączyło też osiem punktów na Pradze Południe. Nowe nadajniki znajdują się w następujących lokalizacjach:

1. Wiatraczna/Szaserów,

2. Rondo Waszyngtona,

3. Waszyngtona/Kinowa,

4. Waszyngtona/Międzynarodowa,

5. Abrahama/Kapelanów Armii Krajowej,

6. Egipska/Afrykańska,

7. Fieldorfa/Bora Komorowskiego.

8. pl. Szembeka.

A w trakcie uruchamiania są 2 kolejne punkty dostępu w centrum, zlokalizowane przy pl. Defilad oraz w okolicy pl. Grzybowskiego. Zaczną one nadawać sygnał do końca lutego. Sygnał z nadajnika można odbierać w promieniu od 150 do 200 m.

Warszawski Hot Spot pozwala na korzystanie z Internetu o maksymalnej prędkości 400 kb/s – download i 1 Mb/s upload. Połączenie możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi, np. telefon komórkowy, laptop, palmtop czy notebook.

Jednorazowe połączenie trwa do 30 minut, a kolejną sesję rozpoczniemy po ponownym  zalogowaniu się. Maksymalna liczba osób, które mogą jednocześnie korzystać z sieci to ok. 4000 użytkowników.

JAK SIĘ POŁĄCZYĆ?

· Aby połączyć się z Internetem wyszukujemy w naszym urządzeniu dostępne sieci bezprzewodowe, następnie wybieramy połączenie z siecią WI-Fi o nazwie UMWarszawa. · W używanej przez nas przeglądarce internetowej wpisujemy dowolny adres URL. System automatycznie przekieruje nas na stronę logowania się do miejskiej sieci Wi-Fi.

· Logowanie do systemu nastąpi po podaniu adresu e-mail i zatwierdzeniu regulaminu. Podane adresy wykorzystane będą wyłącznie do celów statystycznych.

źródło: www.um.warszawa.pl


Silk Road Poland