Warszawa: Za dwa lata nowy szpital pediatryczny

W kampusie Banacha, przy ul Trojdena 2a, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Budowa szpitala jest finansowana z budżetu państwa, placówka będzie miała 527 łóżek w tym 430 pediatrycznych, 57 neonatologicznych i 40 położniczych. W uroczystości wzięła udział Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która wyraziła przekonanie, że nowy szpital będzie wspaniale uzupełniał możliwości leczenia dzieci jakie już istnieją w miejskich szpitalach Warszawy.

Samorząd m.st. Warszawy posiada 407 łóżek (łącznie z neonatologicznymi), z czego 96 na oddziałach pediatrycznych (34 w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, 30 w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Św. Rodziny, 32 w Szpitalu Bielańskim).

W ostatnich latach z budżetu Miasta wyasygnowano znaczące środki (ponad 300 mln zł) na zadania inwestycyjne wiążące się z poprawą standardu świadczonych usług pediatrycznych i neonatologicznych w szpitalach: Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Św. Rodziny, w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym Inflancka, Szpitalu Specjalistycznym Św. Zofii oraz w Szpitalu Bielańskim.

źródło: www.um.warszawa.pl