Warszawa stawia na innowacje

Nowoczesna i kreatywna przedsiębiorczość to podstawy konkurencyjnej gospodarki. Jeszcze tylko dziś warszawiacy mogą nam podpowiedzieć, jak skutecznie wspierać innowacyjny biznes w stolicy.

Program „Innowacyjna Warszawa 2020” powstał we współpracy z warszawskim środowiskiem naukowym. Pozwoliło to dopasować cele miejskiej polityki do realnych warunków, jakie przedstawia dziś stołeczny sektor B+R.

Od 9 marca czekaliśmy na opinie warszawiaków na temat założeń miejskiego programu wspierania przedsiębiorczości. Wnioski i uwagi można składać jeszcze dziś do końca dnia za pośrednictwem strony www.konsultacje.um.warszawa.pl. Można tam również znaleźć pełny tekst dokumentu. Spotkanie z mieszkańcami podsumowujące konsultacje odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18.00 w  Warsztacie (pl. Konstytucji 4).

Rozpoczęliśmy konsultacje, które pozwolą nam ukierunkować wydatkowanie środków unijnych w następnej perspektywie w dziedzinie innowacyjności. To, co dzieje się w zapleczach naukowych technicznych szkół wyższych powinno przekładać się na powstawanie kreatywnych firm. To w tym leży przyszłość przedsiębiorczości – podkreślił otwierając konsultacje wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

„Warszawa Innowacyjna 2020” powstała z myślą o zbudowaniu w Warszawie solidnych podstaw dla integracji sektora badawczo-rozwojowego z biznesem oraz stworzenie warunków do jak najlepszego działania małych i średnich przedsiębiorstw.

źródło: www.um.warszawa.pl

 


Silk Road Poland