Warszawa: Noworoczne spotkanie z dyplomatami

Tradycyjnie, na początku roku, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z korpusem dplomatycznym. W tym roku wydarzenie to odbyło się w Teatrze Powszechnym. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu Kwadrofonik pt.: „Tu byłem. Fryderyk”.

 

Noworoczne spotkanie z Państwem jest wieloletnią tradycją, ale co roku staramy się, aby miejsce, w którym się odbywa było ciekawe i atrakcyjne. Jesteśmy na prawym brzegu Wisły, na Pradze. Sprzed teatru, w którym jesteśmy, rozciąga się imponujący widok na stadion, który będzie bohaterem sportowych wydarzeń, jakie czekają Warszawę w tym roku. – powiedziała do zgromadzonych gości Prezydent Warszawy. Mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2012 – to wyzwanie, przed jakim nasze miasto stanęło prawie pięć lat temu. Za cztery miesiące sprawdzimy czy mu podołaliśmy. – dodała.

Prezydent zaprosiła dyplomatów do strefy kibica pod Pałacem Kultury i Nauki, która będzie działać podczas mistrzostw z bogatym programem sportowym i artystycznym. Będzie to drugie miejsce po Stadionie Narodowym, gdzie będzie biło serce mistrzostw.

H. Gronkiewicz-Waltz prosiła także o przekazanie zaproszenia do Warszawy na mistrzostwa w czerwcu do krajów ojczystych zaproszonych dyplomatów.

Podczas koncertu muzycy zespołu „Kwadrofonik”, wykorzystujac fotrepian oraz perkusję, w ciekawy sposób połączyli muzykę ludową z utworami Fryderyka Chopina.

źródło: www.um.warszawa.pl