Warszawa na podium

Citi Break

Citi break

Ile wydamy, wybierając się na weekendowy wypad do jednego z 48 miast w Europie? Najdroższe są wyjazdy do Genewy, następnie do stolic krajów skandynawskich.

Wydatki na noclegi, wyżywienie, transport i kulturalne rozrywki śledzi brytyjska poczta. Z raportu Post Office Travel Money City Costs Barometer 2019 wynika, że porównywalne koszty w większości miast spadają w stosunku do ubiegłego roku.

Wyjazd do Warszawy jest najtańszy – po Wilnie i Belgradzie – podczas wyjazdów weekendowych (citybreak). Chociaż w Wenecji ceny spadły w stosunku do ubiegłego roku o ponad 20%, to i tak w Warszawie będą dwa razy mniejsze.

Kolejne polskie miasto, Kraków, znalazło się na 13 miejscu i zanotowało wzrost cen o ponad 20%. Wygląda na to, że różnicę tę czyni, oprócz lekko większego kosztu noclegu, także wartość kieliszka wina i trzydaniowa kolacja. Takie przyjemności są w Krakowie około dwa razy droższe niż w Warszawie. Taniej niż w Warszawie można zjeść kolację tylko w Atenach i Istambule. Natomiast w cenie kawy bijemy wiele drożnych europejskich stolic.

W rankingu liczone są koszty dwóch noclegów, przejazdu, wyżywienia, biletów wstępu do najpopularniejszych atrakcji, karta turystyczna i koszt wycieczki objazdowej po mieście, a także przekąski w kawiarni dla pary.

tekst i foto: Leszek Nowak, www.2ba.pl
wg Post Office Travel Money City Costs Barometer 2019


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *