Warszawa na celowniku inwestorów

Warszawa znalazła się na drugim miejscu zestawienia najchętniej wybieranych lokalizacji inwestycji w nieruchomości. Na Starym Kontynencie większą popularnością w tej branży cieszy się tylko Londyn.
Stolica Polski w rankingu przygotowanym przez międzynarodową firmę doradczą CB Richard Ellis wyprzedziła m.in. Paryż, Monachium, Berlin oraz Sztokholm.

Zaprezentowany dziś na targach MIPIM w Cannes raport z „Badania intencji inwestorów na rynku nieruchomości” potwierdza atrakcyjność stołecznego rynku nieruchomości, co – jak podaje CBRE – „stanowi odzwierciedlenie dobrej kondycji gospodarczej Polski”.

Analitycy tej firmy zwracają uwagę na fakt, że stolicy udało się w tym roku pokonać znacznie większy rynek paryski. Stolica Francji uplasowała się na 3. miejscu, otrzymując aż o 1/4 mniej głosów niż Warszawa.

Przedstawiony raport jest rezultatem badania przeprowadzonego wśród 340 największych inwestorów. Badanie, oprócz opinii i preferencji ankietowanych, obejmuje również takie czynniki jak przewidywany przez inwestorów wpływ dostępności finansowania czy potencjalnych zagrożeń dla realizacji projektów. Pokazuje on trendy i tendencje na międzynarodowym rynku nieruchomości, pozwalając m.in. na prognozowanie zakupów inwestorskich w nadchodzącym roku.

źródło: www.um.warszawa.pl

 


Silk Road Poland