VIVA LA MODE czyli Francuzki na polskim tronie

VIVA LA MODE czyli Francuzki na polskim tronie

VIVA LA MODE czyli Francuzki na polskim tronie

Obejmując honorowym patronatem, Warszawska Izba Gospodarcza, zaprasza na wyjątkowe widowisko modowe, które odbędzie się w czasie Nocy Muzeów, 20 maja b.r. o godz. 21.00, na dziedzińcu Muzeum Pałacu w Wilanowie. „VIVA LA MODE – czyli Francuzki na polskim tronie” będzie pokazem niezmiernie kobiecym i jesteśmy przekonani, że uwiedzie wszystkich widzów. Podobnie, jak francuskie dwórki  (z późniejszą królową Marysieńką na czele), które zjechały do Warszawy w XVII wieku wraz z królową Ludwiką Marią Gonzagą i wywołały rewolucję modową. Po raz pierwszy na polskim dworze, można było zobaczyć odkryte ramiona i „połowę piersi na wierzchu”. Paryska moda była, jak na owe czasy, bardzo zmysłowa, czasami wręcz zuchwała  i nic dziwnego, że na polskim dworze, wywołała tyle kontrowersji.

W rolę modelek wcielą się uczestniczki programu „Debiutantki”, autorstwa Agnieszki Michalczyk, który realizowany jest  w Muzeum Pałacu w Wilanowie od wielu lat. Program jest dedykowany dziewczętom z całej Polski, w wieku 18-24 lat.  W czasie trwających ponad rok Pensji, zgłębiają wiedzę niezbędną w życiu każdej młodej, kulturalnej kobiety, a także organizują ogólnopolskie akcje charytatywne, dedykowane ludziom starszym, dzieciom, czy zwierzętom. Zwieńczeniem ich działalności jest wydawany corocznie w karnawale Bal Debiutantek, w czasie którego symbolicznie zostają wprowadzone w dorosłe życie. Pokazy mody z różnych epok w wykonaniu Debiutantek, już na stałe wpisały się w program Nocy Muzeów organizowanej w Pałacu w Wilanowie.

Barokowe suknie, w których wystąpią Debiutantki zaprojektowały i ręcznie wykonały studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, pod czujnym okiem profesor Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej.  Widowisko modowe w czasie Nocy Muzeów jest jedynym tego rodzaju widowiskiem w Polsce.


Silk Road Poland