VII Gala Akademii Dobrego Stylu

VII Gala Akademii Dobrego Stylu

VII Gala Akademii Dobrego Stylu

Galę zorganizowaliśmy po raz siódmy i po raz siódmy wręczyliśmy Gracje. 24 października w reprezentacyjnej sali balowej Warszawskiego Domu Technika NOT z rąk reprezentujących klub Barbary Jończyk i Krzysztofa Jończyka statuetki odebrały tym razem Roma Gąsiorowska, Tamara Gonzales Perea, Joanna Racewicz i Beata Ścibakówna.

Gracje przyznajemy wybitnym postaciom życia publicznego, sztuki i sportu, a także biznesu, za wyróżniającą je elegancję i styl, które mogą być dla nas wszystkich i pod tym względem wzorem. Laureatki tej edycji „Gracji” dołączyły do Ewy Błaszczyk, Bożeny Dykiel, Anny Jurksztowicz, Beaty Tyszkiewicz, Otylii Jędrzejczak, Izabeli Trojanowskiej, Laury Łącz, Grażyny Szapołowskiej, Haliny Frąckowiak, Urszuli Dudziak, Katarzyny Dowbor, Lidii Popiel, Grażyny Wolszczak, Jolanty Kwaśniewskiej, Teresy Rosati, Katarzyny Frank-Niemczyckiej, Anny Popek, Jolanty Borowiec i Agnieszki Dygant, które odebrały tę nagrodę wcześniej.  Oprócz statuetek Gracji otrzymały one między innymi diamenty ufundowane przez naszego klubowicza, firmę Mart Diamonds.

Zadbaliśmy oczywiście o odpowiednią oprawę tego wydarzenia. Pokaz mody, podczas którego zaprezentowano efektowne kreacje z kolekcji Teresy Kopias i Galerii Larin wyróżniał się też tym, że w rolę modelek wcieliły się tym razem gwiazdy sceny i ekranu. To zresztą tradycja naszych gal, a tym razem w role modelek wcieliły się Iwona Węgrowska, Anna Bosak, Ewa Kuklińska, Jolanta Mrotek, Karolina Nowakowska, Katarzyna Buttowt, Mariola Bojarska-Ferenc, Wiganna Papina, Monika Mazur i Katarzyna Walter. W jednej z kreacji z kolekcji Galerii Larin, długiej balowej sukni, wystąpiła też prowadząca galę aktorka Laura Łącz. Po raz siódmy też zresztą. Warto dodać, że kreacje uzupełniały eleganckie (i podobno też wygodne, co nie zawsze chodzi w parze) obuwie marki Nina Basco oraz biżuteria modowa Seyes. Choć oba pokazy były efektowne, to chyba nawet z większym zainteresowaniem oglądano pokaz mody dla dzieci, choćby dlatego, że w strojach z kolekcji dyktatora mody dla dzieci, endo, wystąpiły dzieci i wnuczki gwiazd. Celowo nie opisujemy tu tych wszystkich kreacji, bo to obejrzeć je możecie na zdjęciach zamieszczonych w naszej galerii.

To było coś dla oczu (i podpowiedź, w co można się ubrać w zbliżającym się sezonie), ale było też coś dla uszu. Emocjonalny występ Mateusza Mijala, który dla nas zaśpiewał i efektowny występ Magdaleny Szymańskiej (czyli Sound Fusion), która zagrała dla nas na skrzypach elektrycznych.

A na koniec wszyscy uczestnicy gali zostali zaproszeni na wystawny bankiet przygotowany przez restaurację Avangarda. Ale podziwiać można było nie tylko kunszt ich kucharzy (choćby pysznej kaczki). Spróbować też można było wschodnich słodyczy od Amrit Oriental Food, Nalewek Staropolskich (była wśród nich nawet nalewka robiona na mleku), whisky z najwyższej półki z Tudor House Ltd (prócz szkockich single malt, także szwedzkich, a nawet francuskich, choć Francji zwykle z whisky nie kojarzymy) oraz wódek z manufaktury Old Polish Vodka, w tym legalnie pędzonego bimbru.

Jak każda organizowana przez nas gala, miała ona też cel charytatywny i tradycyjnie już towarzyszyła jej loteria fantowa, z której dochód tym razem przeznaczyliśmy dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Fundacji, która pomaga wrócić do normalnego życia dzieciom walczącym z chorobą nowotworową, a to właśnie często bywa najtrudniejsze. Właśnie spełniając ich marzenia, o wystąpieniu w roli modelki, wzięciu udział w zawodach sportowych, czy przejechaniu się harleyem (właśnie to robią!), ale organizuje też dla nich turnusy rehabilitacyjne. O działalności fundacji opowiedział nam osobiście jej założyciel, Tomasz Osuch. Wśród nagród, które można było wylosować, był pobyt w Hotelu Afrodyta Business & Spa w Radziejowicach i brylant od Mart Diamonds, ufundowane przez naszych sponsorów.

A kto miał szczęście i został do samego końca, mógł jeszcze wygrać na loterii wizytówkowej.

Gala to oczywiście wydarzenie medialne. Przez cały czas przypominały o tym błyski fleszy fotografów, wszędzie kręcili się też dziennikarze. W wielu mediach ukazały się krótsze i dłuższe informacje o tym wydarzeniu. Poniżej przytaczamy tylko niektóre: Magazyn VIP, Obcasy, Plejada, Fashion and Style, kulturalni.bloog.pl oraz ścianka.

Dla członków klubu gala miała jeszcze jeden ważny wymiar, była to okazja, by uroczyście przyjąć do naszego grona i wręczyć statuetki nowym jego członkom. Statuetki podczas gali odebrało 26 nowych członków, w tym dwóch diamentowych i jedenastu członków premium.

Galeria zdjęć: http://kie.biz.pl/news/galeria/1457

źródło: Klub Integracji Europejskiej
czytaj więcej: kie.biz.pl


Silk Road Poland