Twoje Radio Lipsko

Twoje Radio Lipsko

Twoje Radio LipskoTwoje Radio Lipsko to pierwsza w Polsce rozgłośnia samorządowa nadając na falach średnich. Na mapie polskiej radiofonii zaistniało 7 lutego 2001 roku.

Rozgłośnia powstała w wyniku starań ówczesnych burmistrzów Mariana Wodnickiego i Marka Fiutka. Od 2002 roku rozgłośnią kieruje red. Władysław Bajkowski. Właścicielem stacji jest spółka Polskie Fale Średnie z siedzibą w Krakowie. Stacja swoim zasięgiem obejmuje cały powiat lipski oraz powiaty ościenne z województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

W ciągu 18 lat TRL nadawało 6570 dni. W tym czasie w eter popłynęło 13 140 audycji lokalnych o łącznym czasie trwania 26 280 godzin.

Od 2011 roku TRL transmituje mszę święta z kościoła Św. Trójcy z Lipska, a od 2012 roku nadaje także przez internet. Od początku TRL współpracuje z rozgłośnią Fundacji Głos Ewangelii.

Wiele autorskich programów takich jak „Z harcerską trąbką w sygnale”, Radiowe Spotkania z farmacją – i nie tylko”, „Pan Tadeusz i zioła” czy „Niedzielne okruchy słowa” trwale zapisały się w pamięci słuchaczy.

Twoje Radio Lipsko zostało wyróżnione medalem Pro Masovia oraz medalem Za Zasługi Dla Ziemi Lipskiej.

www.radiolipsko.pl


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *