Twoje Radio Lipsko

Twoje Radio Lipsko

Twoje Radio LipskoTwoje Radio Lipsko to pierwsza w Polsce rozgłośnia samorządowa nadając na falach średnich. Na mapie polskiej radiofonii zaistniało 7 lutego 2001 roku.

Rozgłośnia powstała w wyniku starań ówczesnych burmistrzów Mariana Wodnickiego i Marka Fiutka. Od 2002 roku rozgłośnią kieruje red. Władysław Bajkowski. Właścicielem stacji jest spółka Polskie Fale Średnie z siedzibą w Krakowie. Stacja swoim zasięgiem obejmuje cały powiat lipski oraz powiaty ościenne z województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

W ciągu 18 lat TRL nadawało 6570 dni. W tym czasie w eter popłynęło 13 140 audycji lokalnych o łącznym czasie trwania 26 280 godzin.

Od 2011 roku TRL transmituje mszę święta z kościoła Św. Trójcy z Lipska, a od 2012 roku nadaje także przez internet. Od początku TRL współpracuje z rozgłośnią Fundacji Głos Ewangelii.

Wiele autorskich programów takich jak „Z harcerską trąbką w sygnale”, Radiowe Spotkania z farmacją – i nie tylko”, „Pan Tadeusz i zioła” czy „Niedzielne okruchy słowa” trwale zapisały się w pamięci słuchaczy.

Twoje Radio Lipsko zostało wyróżnione medalem Pro Masovia oraz medalem Za Zasługi Dla Ziemi Lipskiej.

www.radiolipsko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *