The World Games 2017

The World Games 2017

The World Games 2017

Polska Organizacja Turystyczna ma już doświadczenie w budowaniu wizerunku kraju przy promocji ważnych wydarzeń sportowych podkreślił Bartłomiej Walas, wiceprezes POT podczas briefingu po podpisaniu porozumienia o współpracy z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn a dwa lata wcześniej UEFA Euro to imprezy, które dzięki zainteresowaniu mediów ułatwiły dotarcie z informacją o Polsce do szerokiego grona odbiorców. Na podobny efekt POT liczy przy 10. Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games za rok we Wrocławiu. W grudniu tego roku kończy się projekt Wrocław Europejska Stolica Kultury. Bartłomiej Walas zwrócił uwagę na tę szczególną koincydencję, która niewątpliwie sprzyja ciągłości promocji tego miasta.

10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games będą największą imprezą sportową w roku 2017. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. – To ponad 3500 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata rywalizujących w 31 dyscyplinach w 24 obiektach we Wrocławiu – powiedział Marcin Przychodny prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Poprzednie edycje organizowano między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. Od 2000 roku Igrzyska odbywają się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dyscypliny The World Games takie jak karate, squash, biegi, wspinaczka czy sporty wrotkarskie na całym świecie mają swoją publiczność a najlepsi są sportowymi idolami w swoich krajach. Wrocław miał prawo włączyć do programu dyscypliny popularne w skali regionu i kraju. Wybór padł na żużel, futbol amerykański, kickboxing i wioślarstwo halowe. Większości dyscyplin The World Games spróbować może niemal każdy, zwykle bez ponoszenia znaczących kosztów. To ważna cecha sportów na Igrzyskach – dostępność i powszechność. The World Games to także inwestycja w sportową aktywność mieszkańców ale nie tylko. We Wrocławiu dzięki Igrzyskom powstanie zadaszona pływalnia o wymiarach olimpijskich z trybunami. W Parku Tysiąclecia zbudowany zostanie tor do wyścigów na rolkach i wrotkach. Po zawodach obiekty będą służyły wrocławianom. Największą inwestycją związaną pośrednio z The World Games jest remont Stadionu Olimpijskiego.

źródło: POT


Silk Road Poland