Testowanie foteli – dołączają tramwaje

Nowe fotele w warszawskich tramwajach
Nowe fotele w warszawskich tramwajach
Fot. ZTM

Trwają testy nowych siedzeń w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Do kursujących już autobusów dołączają dwa tramwaje z nowym pokryciem foteli. Zarząd Transportu Miejskiego czeka na opinie pasażerów.

Praca przy testowaniu nowych siedzeń trwa cały czas. W czwartek 30 grudnia, w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego na tory wyjadą dwa Swingi Tramwajów Warszawskich (o numerach taborowych 3124, 3136). Można jest spotkać na trasach linii 2 oraz 17. Prawie gotowy jest trzeci skład (3139), który po sprawdzeniu zacznie kursować w najbliższych dniach.

Siedzenia z tapicerką z ekoskóry będzie można przetestować w dziesięciu tramwajach (pięciu Swingach i pięciu pochodnych składach typu 105N). Wszystkie przeznaczone do testowania pojazdy pojawią się na trasach w ciągu kilku tygodni.

To kolejny etap testowania nowego pokrycia siedzeń w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Już wcześniej Miejskie Zakłady Autobusowe wysłały na stołeczne ulice 18-metrowe Solarisy (numery taborowe 5409 i 5457), które jeżdżą po mieście z nowymi, czerwonymi i szarymi siedzeniami z ekoskóry, obsługując trasy linii 114, 160, 190, 185, 500, 509, 527 (linie się zmieniają by jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem i podzieliło się swoją opinią). „Przeguby” dołączyły do dwóch 12-metrowych solarisów Komunikacji Miejskiej Łomianki, które obsługują trasy linii 110, 150 i 250.

Siedzenia są pokryte materiałem nazywanym w handlu skórą ekologiczną w kolorze szarym lub czerwonym. To materiał sprężysty, wytrzymały i trwały. Kolory te zostały wybrane, bo szary to barwa stonowana, neutralna, przyjemna dla oka i pasująca do wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji, a czerwony nawiązuje do obecnej barwy siedzeń.

Taki materiał jest stosowany z powodzeniem w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea). Epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie. Dlatego rozpoczęto testy nowych typów siedzeń, aby zapewnić najwyżej jakości standardy świadczonych usług w zakresie bezpieczeństwa. Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzone zostaną nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych.

Zarząd Transportu Miejskiego jest ciekaw opinii pasażerów o takim pokryciu foteli. Swoje uwagi prosimy zgłaszać na adres ztm@ztm.waw.pl.


RemaDays Warsaw 2022

BBA Transport System

Komentarze do “Testowanie foteli – dołączają tramwaje”

  1. No to się będziemy latem kleić do tych siedzeń. Za komuny też były takie pokrycia tyle że ciemnozielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *