Targi w Krakowie z sukcesem w Warszawie – Opakuj się!

Packaging Innovations
Packaging Innovations
Wacław Wasiak, Prezes Polskiej Izby Opakowań oraz Ewa Woch, Wiceprezes Targi w Krakowie

Bardzo się cieszymy, gdy wydarzenia pod naszym patronatem odnoszą sukces! Tak jest podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, organizowanych przez firmę Targi w Krakowie w halach EXPO XXI Warszawa – Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe.

To wydarzenie o ugruntowanej pozycji na rynku. Każdego roku odwiedzają je tysiące gości z Polski i zagranicy. W ciągu dwóch dni można poznać ofertę ponad 200 wystawców oraz wziąć udział w licznych spotkaniach w strefach workshops.

Jak potwierdzają uczestnicy, na tych targach trzeba być, ponieważ pokazuje ono kierunki zmian. Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się targi. Już od kilku lat zauważamy, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Dla przemysłu chemicznego zagadnienie jest wyjątkowo ważne, bo czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest zatem zaprzeczeniem ekologii? Otóż nie!

Packaging Innovations

Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku opakowań produkowanych przez wystawców.

Cała branża w jednym miejscu

Targi Packaging Innovations to doskonała okazja do nawiązania cennych relacji biznesowych. Nabyte kontakty szybko owocują w przyszłości, co potwierdzają zarówno wystawcy jak i goście.

Packaging Innovations

Zmiana formuły corocznego konkursu Strefa Studenta kierowanego do młodych projektantów opakowań, przyniosła rekordową liczbą zgłoszeń. Projekty zgłaszane były w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma oraz Szata Graficzna. Organizatorzy otrzymali blisko 100 prac od studentów z całego kraju. Firmy z uwagą obserwują świeże pomysły i chętnie nawiązują współpracę z uczestnikami konkursu. Młodym projektantom zależy na udziale w targach, ponieważ jest to niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskanie intratnych zawodowych zleceń. Nieszablonowe projekty finalistów konkursu prezentowane są w specjalnej strefie.

KK
foto: Mirosław Gleb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *