Tanzania: problemy z rozładunkiem w porcie w Dar es Salaam

Dar es Salaam

Dar es Salaam

Przedstawiciele Tanzania Ports Authority (TPA) wyrazili zaniepokojenie w związku z wydłużonym czasem rozładunku towarów w porcie w Dar es Salaam z powodu braku pasów transportowych.

Porty używają obecnie systemu hooperów, przez co rozładunek trwa od 10 do 12 dni w porównaniu do średnio 3 dni przed kilkoma miesiącami. Dyrektor generalny TPA ujawnił powyższe fakty przy okazji wizyty złożonej przez parlamentarną komisję budżetową, która odwiedziła port, aby sprawdzić postęp modernizacji miejsc do cumowania.

Komentarz: TPA remontuje port w Dar es Salaam od zeszłego roku. Również w portach w Tandze i Mtwarze trwają prace nad modernizacją miejsc do cumowania. W 2015 r. Bank Światowy we współpracy z brytyjskim DFID i TradeMark East Africa przeznaczył łącznie 596 milionów USD w ramach projektu pogłębienia i umocnienia miejsc do cumowania oraz pogłębiania kanału wejściowego i obrotnicy w porcie. Niemniej jednak, problemy z rozładunkiem towarów (wydłużony czas oczekiwania, wysokie opłaty dodatkowe) dotykają od kilku lat zarówno inwestorów, jak i osoby prywatne w Tanzanii. Przedstawiciele administracji tanzańskiej sugerowali zainteresowanie rozszerzeniem grupy partnerów zapewniających sprzęt i technologie portowe, najlepiej wraz z opcją dofinansowania.

źródło: Ambasada RP w Dar es Salaam
foto: EC


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *