Tajlandia ma nowy rząd

Premier Srettha Thavisin i tajlandzki rząd podczas składania przysięgi przed Jego Królewską Mością.

Nowy premier Tajlandii Srettha Thavisin i członkowie jego gabinetu złożyli przysięgę przed Jego Królewską Mością Królem w Amphon Sathan Residential Hall w pałacu Dusit.

Na konferencji prasowej po zaprzysiężeniu rządu 61-letni Srettha powiedział, że jego ministrowie potraktują rady Jego Królewskiej Mości jako wytyczne podczas wykonywania swoich obowiązków.

„Zapewniam Państwa, że ​​administracja jest rządem ludowym. Wszyscy, którzy przychodzą tutaj, do tego miejsca, reprezentują cały naród. Jest wiele problemów czekających na rozwiązanie. Będziemy pracować niestrudzenie każdego dnia i każdej minuty. Naszym zadaniem będą potrzeby ludzi” – powiedział Srettha.

„Począwszy od 8 września będę odwiedzał prowincje Khon Kaen, Udon Thani i Nong Khai, aby poznać problemy ludzi” – dodał nowy premier Tajlandii.

Nowy rząd przedstawi parlamentowi swój program polityczny w poniedziałek, 11 września.

Premier zapewnił, że jego rząd zapewni legitymizację administracji w systemie demokratycznym, w którym głową państwa będzie król. Praworządność zostanie przywrócona w sposób skuteczny i przejrzysty, zgodnie z zasadą udziału społeczeństwa.

„Rząd stworzy ludziom równe szanse i przekształci Tajlandię w kraj, który będzie w przyszłości stabilny, zamożny i zrównoważony” – powiedział Srettha.

 


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *