Szkolenie „Środki unijne dla MŚP – jak znaleźć dofinansowanie dla firmy?”

Fundacja MSP jako akredytowany przez PARP ośrodek Krajowego Systemu Usług dla MŚP zaprasza na szkolenie „Środki unijne dla MŚP – jak znaleźć dofinansowanie dla firmy?”, które odbędzie się 16 lutego 2016 r. Fundacja MSP, Warszawa, ul. Smocza 27. Sam sprawdź, czy i na co możesz uzyskać dofinansowanie z UE.

 

Przygotowanie projektu o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich wymaga dużego nakładu pracy i sporych kosztów w przypadku zatrudnienia firmy consultingowej.

 

Celem szkolenia jest umożliwienie przedsiębiorcom samodzielnego znalezienia źródeł dofinansowania projektu i wstępnej oceny, jakie są szanse uzyskania dotacji – bez ponoszenia kosztów firmy consultingowej.

 

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się gdzie szukać informacji o konkursach i na co zwracać uwagę w dokumentacji konkursowej, by ocenić czy konkurs jest odpowiedni dla naszej firmy.

 

W trakcie szkolenia zostanie pokazana struktura poszczególnych Programów Operacyjnych w Polsce oraz omówione kluczowe kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy zaangażowanie się w opracowanie wniosku o dofinansowanie projektu jest dobrym pomysłem.

 

1. Przedstawienie podstawowych założeń perspektywy finansowej 2014 – 2020

 

  • Fundusze unijne i ich struktura
  • Instrumenty finansowe
  • Specjalne środki na nowe programy

 

 

2. Przedstawienie Programów Operacyjnych dostępnych w Polsce

 

  • Programy Krajowe
  • Programy Regionalne

 

 

3. Przedstawienie autorskiego modelu szybkiej weryfikacji możliwości uzyskania dotacji

 

  • Jak sprawnie znaleźć możliwości dofinansowania projektu?
  • W jaki sposób szybko określić, czy i jakie mamy szanse na dofinansowanie?

 

 

4. Inne opcje finansowania biznesu dla przedsiębiorców – środki krajowe.

 

Szkolenie poprowadzi Marek Łukaszewski – trener biznesu, Akredytowany Ekspert Funduszy Europejskich, Associate Certified Coach International Coach Federation, MBA, dyrektor Instytutu Zarządzania i Rozwoju Kadr.

 

Więcej o szkoleniu: http://www.fund.org.pl/redir,index?wiecej=4738&wiecej_news=1


Silk Road Poland